Lublin - w czwartek utrudnienia na ul. Prusa

2022-03-30 12:19 Anna Opasiak
Lublin - w czwartek utrudnienia na ul. Prusa
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Będą utrudnienia. Jutro w Lublinie zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Prusa. Objazdy dotkną i kierowców, i pasażerów miejskiej komunikacji.

Utrudnienia na ul. Prusa mają związek z budowaną w jej rejonie ścieżką rowerową. Potrwają przez cały czwartek, od rana do wieczora.

- Prace spowodują zamknięcie prawoskrętu z al. Solidarności w ul. Prusa. W tym czasie będą wykonywane roboty bitumiczne - mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin.

Utrudnienia dotkną też pasażerów miejskiej komunikacji. Linie 23 i 29 w kierunkach Kupiecka, Elizówka i Choiny pojadą objazdem przez Tysiąclecia, Lubartowską, Biernackiego i Północną.

- Objazd nie spowoduje jednak ominięcia żadnego przystanku ujętego w rozkładzie jazdy - mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Wszystkie prace związane z budową ścieżki rowerowej potrwają w sumie do końca maja. Zakładają wykonanie 180 m chodnika i 260 m ścieżki rowerowej.

- Na ul. Prusa powstanie też przejazd dla rowerów, co wiąże się z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Solidarności, ul. Prusa i ul. 3 Maja - dodaje Góźdź.

Budowa ścieżki rowerowej, to realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego. Zadanie jest realizowane przez Urząd Miasta Lublin wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym. Koszt prac, to blisko 577 tysięcy zł, z czego 90 tysięcy zł pokrywa PZM.