Lublin - w maju powrót nocnej komunikacji miejskiej

2022-05-04 13:20
Lublin - w maju powrót nocnej komunikacji miejskiej
Autor: ZTM Lublin

W Lublinie wraca nocna komunikacja miejska. Jak zdecydował ZTM - będzie jeździć w weekendy.

Nocne linie wyjadą na trasy od połowy maja. To dobra wiadomość dla pasażerów, bo w związku z pandemią nie kursowały od drugiej połowy grudnia. Teraz się to zmieni.

- Zmianę umożliwia kilka kwestii. Po pierwsze popandemiczny czas przyniósł stabilizację na rynku pracy zmianowej - wyjaśnia rzecznik ZTM w Lublinie, Monika Fisz.

Ale to nie wszystko. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wziął pod uwagę organizację dużych imprez miejskich, które zwiększają zainteresowanie nocnymi liniami.

- Aktualnie rozpoczyna się okres obfitujący w wydarzenia społeczno-kulturalne. To chociażby Noc Kultury, Noc Muzeów czy Carnaval Sztukmistrzów - dodaje Fisz.

Według zapowiedzi ZTM - nocna komunikacja będzie kursować tylko w weekendy.

- Nocne autobusy pojadą dwa razy w tygodniu: w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę z częstotliwością co 60 minut - zaznacza rzeczniczka ZTM Lublin.

Linia N1 będzie kursować z ul. Żeglarskiej do pętli na Choinach, N2 pojedzie z Gęsiej do pętli na Felinie skąd wybrane kursy będą wydłużone do Świdnika, a N3 - z przystanku przy Skansenie do pętli Abramowice.