Lublin - w piątek wyjdą na EDK

2024-03-07 12:11
Lublin - w piątek wyjdą na EDK
Autor: zdjęcie organizatora

Przed nimi wyzwanie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. EDK-owicze ruszają na trasy. Z Lublina wyjdą już jutro w nocy, pokonując 30, 40, a nawet 50 kilometrów.

W Lublinie będzie to jubileuszowa EDK, bo wyjdzie po raz dziesiąty. Każda z tras rozpocznie się przed archikatedrą po mszy św. o godz. 19:00.

- W najbliższy piątek, 8 marca, wyjdziemy na 9 szlaków. Można je wybrać na stronie lubelskiej EDK. Od dziś, w godzinach między 13:00 a 19:00, a także jutro między 13:00 a 17:00 można odbierać pakiety w Kawiarence Bobolanum przy ul. Paderewskiego 20, przy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie. W piątek, przed archikatedrą, ruszy też sekretariat EDK. Będzie czynny między 18:00 a 19:00. Tam również będzie można pobrać pakiety, czyli rozważania i opaskę - wyjaśnia organizator EDK Lublin i proboszcz lubelskiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli, ks. Mirosław Ładniak.

Na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ma być trudno, ale i bezpiecznie. Z tego też powodu organizatorzy przygotowali dla uczestników techniczne ułatwienia.

- Gorąco zachęcam do pobrania aplikacji, a także do ściągnięcia na telefon trasy i rozważań EDK. To po to, by i pod tym kątem być niezależnym na trasie. Na Ekstremalną Drogę Krzyżową wychodzimy na własną odpowiedzialność. Wiadomo, że na większości tras będą ekipy porządkowe i medyczne, które będą świadczyć ewentualną pomoc, niemniej jednak ta odpowiedzialność jest po stronie wychodzących - zaznacza ks. Ładniak.

Tegorocznej EDK towarzyszą słowa Świętego Jana Pawła II - "Musicie od siebie wymagać". W Lublinie zapisy uczestników trwają do ostatniej chwili na stronie wydarzenia.

Anna Opasiak

Mówi organizator EDK Lublin, ks. Mirosław Ładniak