Lublin - wakacyjna rekrutacja do wolontariatu

2022-06-06 13:57
Lublin - wakacyjna rekrutacja do wolontariatu
Autor: Centrum Wolontariatu w Lublinie

Masz czas w wakacje? To włącz się w pomaganie. W Lublinie rusza wakacyjny nabór do programów Centrum Wolontariatu.

Stowarzyszenie pomaga osobom potrzebującym, a w wakacyjnej rekrutacji szuka przede wszystkim chętnych do pracy z dziećmi i z młodzieżą.

- Poza wspieraniem uchodźców potrzebujemy także ludzi do programów pomocy osadzonym, młodym po konflikcie z prawem i dzieciom ulicy - mówi wolontariusz Bartek Strukowski.

Centrum Wolontariatu prowadzi wolontariat w Zakładach Karnych, w ośrodku dla dziewcząt w Podgłębokiem i w schronisku dla nieletnich w Dominowie.

- Mamy też dwa programy pomocy dzieciom ulicy. Działamy w dwóch najbardziej zaniedbanych dzielnicach Lublina. Jesteśmy na Bronowicach i na Tatarach - dodaje.

Zanim wolontariusze trafią do miejsc swojej pracy, przejdą szkolenia i odbędą wizyty studyjne. Odbędą się w miejscach ich wolontariackiego zaangażowania.

- Takie spotkania mają pomóc w ostatecznym wyborze programu. Wolontariusze zobaczą miejsca, w których będą pomagać i ludzi, których będą wspierać - mówi wolontariuszka, Zosia Chemperek.

Samo zaangażowanie obejmuje czas wakacji, ale chętni będą mogli pozostać w wolontariacie dłużej.

- Na tej pracy korzystają również sami wolontariusze. Bo im więcej się komuś daje nadziei, wiary i radości, tym potem więcej się tego czuje - przekonuje wolontariuszka.

Nabór odbędzie w dwóch terminach, do wyboru. Pierwszy dziś o 19:00 w Centrum Wolontariatu przy ul. Gospodarczej 2 w Lublinie. Drugi 22 czerwca, również o 19:00 w siedzibie Stowarzyszenia.