Lublin - we wrześniu międzynarodowy turniej siatkarski

2022-06-02 9:29
Lublin - we wrześniu międzynarodowy turniej siatkarski
Autor: East News

To będzie wielkie siatkarskie wydarzenie. Lublin przygotowuje się na Międzynarodowy Turniej "Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza".

Impreza wystartuje 17 września. Ma być świętem piłki siatkowej i okazją do uczczenia wybitnego siatkarza, Tomasza Wójtowicza.

- Chodziłem za tym turniejem od dłuższego czasu. Będzie to pierwsza tego typu impreza w Lublinie. Liczymy na międzynarodowe grono kibiców - mówi Wiesław Kozieł z Polskiej Ligi Siatkówki.

W organizację turnieju włącza się zarówno Urząd Miasta, jak i Urząd Marszałkowski w Lublinie. Ma to też związek z osobą patrona imprezy.

- Wójtowicz, to mistrz olimpijski z odznaką "Zasłużony dla Województwa Lubelskiego". Mam nadzieję, że turniej jego imienia zagości na stałe w kalendarzu polskich imprez siatkowych - mówi wicemarszałek, Zbigniew Wojciechowski.

Impreza ma też wsparcie lubelskiego ratusza. Siatkarz jest zresztą honorowym obywatelem Lublina.

- Jestem przekonany, że spotkania dostarczą sympatykom siatkówki wielkich emocji. Już teraz wszystkich kibiców zapraszam do Lublina - zaznacza prezydent miasta, Krzysztof Żuk.

Turniej "Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza" potrwa dwa dni. Na razie znane są nazwy dwóch drużyn, które pokażą się kibicom.

- To mistrz Ukrainy Barkom-Każany Lwów i polski klub LUK Lublin. Pozostałych uczestników poznamy niebawem - dodaje prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski.

Sponsorem tytularnym wydarzenia będzie Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. W ten sposób kopalnia chce promować sport i oddać hołd znanemu siatkarzowi.

- Tomasz Wójtowicz, to nasz sportowy bohater. Bez wątpienia chcemy być częścią tego międzynarodowego turnieju - mówi prezes lubelskiej kopalni, Artur Wasil.

Turniej "Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza" odbędzie się 17 i 18 września w lubelskiej hali Globus. Za jego organizację odpowiada Fundacja Rozwoju Lubelskiej Siatkówki im. Tomasza Wójtowicza.