Wielki Piątek i doświadczenia ludzi

2022-04-15 6:12
Lublin - Wielki Piątek i doświadczenia ludzi
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Upamiętnia śmierć Chrystusa na krzyżu i przypomina o Bożej miłości. Dziś Kościół obchodzi Wielki Piątek. W Radiu Plus proponujemy cykl historii, które pokazują sens podejmowanego trudu.

Jedna z nich dotyczy Marysi. To lubelska wolontariuszka i - jak się niekiedy mówi - dziewczyna z dobrego domu. Podczas studiów postanowiła dać z siebie więcej i zaczęła pracę z ludźmi ulicy.

- Najpierw towarzyszyła mi ciekawość życiorysów. Potem poznałam ludzi przepełnionych bólem, ale też umiejętnością cieszenia się z małych rzeczy. To uczy pokory - mówi nasza rozmówczyni.

Przyznaje, że postrzeganie świata przez osoby bezdomne, czy byłych więźniów pomaga jej samej w patrzeniu na je własne życie.

- W wielu tych ludziach dostrzegam Boga. Oni mogą być drogą do nawrócenia, bo są otwarci na Bożą miłość - dodaje lubelska streetworkerka.

Wolontariuszka działa w programie Gorący Patrol lubelskiego Centrum Wolontariatu. Jak mówi - ta praca istotnie wpływa na jej wiarę.

- Ludzie ulicy odzyskują życie, walczą z nałogiem, wynajmują mieszkanie i idą do pracy. Można im pomóc, ale najpierw trzeba podzielić się z nimi swoją obecnością - dodaje Marysia.

Na pytanie - co czuje, jak w Wielki Piątek patrzy na krzyż? - podkreśla przede wszystkim jedno.

- To dowód na to, jak Pan Bóg bardzo mnie kocha - zaznacza streetworkerka.

Historia Marysi jest jednym z przykładów. Dziś prezentujemy cały cykl rozmów z tymi, którzy przeszli przemianę. Wywiady są emitowane w serwisach i w wieczornym paśmie: 21:00 a 0:00.