Lublin - wyniki głosowania IX edycji Budżetu Obywatelskiego

2022-11-04 9:32 Anna Opasiak
Lublin - wyniki głosowania IX edycji Budżetu Obywatelskiego
Autor: Urząd Miasta Lublin

W grę wchodzi 41 projektów. Lublin ogłosił listę zadań z nowej, IX edycji Budżetu Obywatelskiego. Zostały wybrane przez mieszkańców.

Tym razem na realizację projektów Urząd Miasta w Lublinie wyda ponad 14 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczona na 11 inwestycji ogólnomiejskich i 30 dzielnicowych.

- Wśród zwycięskich projektów jest 41 zadań. Będą realizowane, m.in. mobilne boiska, czy ścieżki rowerowe. Powstanie też "Szlak Lubelskiego Koziołka" - mówi Izolda Boguta z lubelskiego ratusza.

Jak podaje - w głosowaniu wzięło udział blisko 18 tysięcy lublinian​​. Zdecydowana większość oddała głos przez internet. W formie elektronicznej głosowało 13 971 osób.

- Każdy wybrany projekt przekłada się na podniesienie jakości życia w Lublinie. Dziękuję za zgłaszanie pomysłów, udział w głosowaniu i wybranie projektów. Teraz nadszedł etap rozpoczęcia procedur i konkretnych działań - mówi prezydent miasta, Krzysztof Żuk.

W IX edycji Budżetu Obywatelskiego na każdą z 27 dzielnic Lublina przypadnie 350 tysięcy zł. W wyborach wszystkie osiągnęły wymaganą granicę 100 głosów.

- Mieszkańcy głosowali na 4 projekty: 2 dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. Zdecydowali o tym, jak podzielić środki w wysokości 14,05 mln zł - dodaje Izolda Boguta z Urzędu Miasta.

W sumie wśród zwycięskich projektów jest: 30 dzielnicowych i 11 ogólnomiejskich. W tej ogólnej kategorii cztery projekty, to zadania inwestycyjne, a siedem - nieinwestycyjnych.

- Wśród zadań ogólnomiejskich zwyciężyła modernizacja komunikacji pieszej i rowerowej w wąwozie Rury. Z kolei wśród projektów dzielnicowych najwięcej głosów mieszkańcy oddali na renowację obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 51 - wymienia lubelska urzędniczka.

Wybrane przez mieszkańców projekty będą realizowane w 2023 roku. Ich kompletna lista jest dostępna na stronie: lublin.eu.