Lublin - wyścigi tandemów i majówka utrudnień

2022-04-29 9:04
Lublin - wyścigi tandemów i majówka utrudnień
Autor: zdjęcie organizatora

W Lublinie majówka z drogowymi komplikacjami. Z racji wyścigu tandemów część ulic będzie zamknięta dla ruchu. Utrudnienia potrwają w sumie trzy dni.

Komplikacje są związane z organizacją dwóch imprez. To XXV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów i III Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny.

- Pierwsze utrudnienia kierowcy odczują już jutro. W sobotę trasa przejazdu obejmie ulice: Poligonową, Zelwerowicza, "starą" Poligonową i Relaksową - mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta.

Sobotnie utrudnienia potrwają między 9:00 a 13:00, a następne pojawią się w poniedziałek. Tym razem obejmą okolice Felina.

- Tego dnia start i meta wyścigu będzie na ul. Hessa. Sama trasa poprowadzi przez ulice: Plewińskiego, Braci Krausse i Rataja. Utrudnienia będą od 9:30 do 13:30 - dodaje Góźdź.

A to nie koniec utrudnień. Ostatni etap wyścigu tandemów odbędzie się we wtorek. Jak wyjaśnia Góźdź - 3 maja między 9:00 a 13:00 z ruchu będą wyłączone ulice w centrum Lublina.

- Chodzi o fragment Racławickich - od Placu Teatralnego do Łopacińskiego - a następnie ulice: Radziszewskiego, Uniwersytecką, Skłodowskiej i Grottgera - zaznacza.

W związku z zawodami jutro, w poniedziałek i we wtorek będą też obowiązywać czasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

- W sobotę pojawią się na liniach: 4 i 47, z kolei w poniedziałek na trasach przejazdu linii nr: 14, 21 i 70 - wymienia Monika Fisz z ZTM w Lublinie.

Dokładne informacje o utrudnieniach w kursowaniu komunikacji miejskiej są dostępne na stronach ZTM i MPK Lublin.