Lublin z akcją Złoty Wrzesień

2023-09-06 15:35
Złoty Wrzesień - plakat akcji
Autor: mat. organizatora "Złoty Wrzesień" - plakat akcji

Wrzesień to Międzynarodowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Wieku Dziecięcego, które symbolizuje złota wstążka. Medyczni specjaliści przypomną rodzicom o roli badań profilaktycznych. Na dzieci czkają zabawy, muzyczne warsztaty oraz miejska gra.

Wrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Ich międzynarodowym symbolem jest „Złota Wstążka”, która nawiązuje do najcenniejszego kruszcu i reprezentuje największą wartość – zdrowie dzieci. Nowotwory u dzieci to choroby rzadkie. W całej Polsce w roku rozpoznaje się około 1300 – 1400 nowotworów u dzieci. Każde takie zachorowanie to dramatyczna sytuacja zarówno dla rodziny jaki i dla dziecka. Kampania została zainicjowana przez rodziców, pacjentów i ozdrowieńców dotkniętych nowotworami dziecięcymi.

Organizatorzy lubelskiej akcji będą mówić o profilaktyce, chorobach onkologicznych i hematologicznych u najmłodszych. Dzieci będą miały zapewnioną zabawę z animatorami oraz różnego rodzaju warsztatami. W programie także odśpiewanie Złotej piosenki z Sylvettą, a na koniec można będzie podziwiać specjalnie oświetlony Zamek Lubelski w złotej odsłonie. Głównym punktem spotkania będzie rodzinna gra miejska, za udział w której przewidziane są nagrody.

Zaplanowane atrakcje to m.in: Gra miejska z nagrodami, spotkanie z dietetykiem, kurs pierwszej pomocy, okulary VR, animacje.

Akcja Złoty Wrzesień odbędzie się 10 września na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Start o godzinie 15.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.