Lublin - zabójstwo dzieci i umorzone postępowanie

2022-07-28 9:24
Lublin - zabójstwo dzieci i umorzone postępowanie
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Lubelski sąd umorzył postępowanie w sprawie matki podejrzanej o zabójstwo trójki swoich dzieci. Wnioskowała o to prokuratura ze względu na stwierdzenie niepoczytalności kobiety.

Za zabójstwo dzieci odpowiada 27-letnia Paulina N. Do tragedii doszło w Lublinie, we wrześniu 2021 roku. Kobiecie groziło dożywocie, teraz sprawa została umorzona.

- Sąd przychylił się do naszego wniosku. Śledczy prokuratury przedstawili wyniki obserwacji, jaką objęta była kobieta - informuje PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Agnieszka Kępka.

Prokurator powołał się na opinię biegłych, z której wynika, że w czasie popełnienia zbrodni Paulina N. była niepoczytalna.

- Z opinii psychiatrów i psychologa wynika, że w chwili popełnianego przestępstwa nie miała zdolności rozpoznania znaczenia swoich czynów - wyjaśnia rzeczniczka prokuratury.

Decyzją sądu 27-latka została umieszczona w zakładzie psychiatrycznym. Stało się to również na wniosek lubelskiej prokuratury.

- Biegli stwierdzili, że są medyczne podstawy do umieszczenia Pauliny N. w ośrodku terapeutycznym. Sąd przychylił się do tego wniosku - dopowiada Kępka.

Do zabójstwa doszło blisko rok temu w mieszkaniu przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. Paulina N. przyznała się do uduszenia dwóch córek - 10-miesięcznej i 2-letniej - oraz 4-letniego synka.