Lublin/Zalew Zemborzycki - "Czyste Lasy" i miasteczko ekologiczne

2022-09-28 13:27
Lublin/Zalew Zemborzycki - Czyste Lasy i miasteczko ekologiczne
Autor: zdjęcie organizatora

Lublin bierze się za sprzątanie. W sobotę włączy się w akcję "Czyste Lasy". Inicjatywa obejmie tereny wokół Zalewu Zemborzyckiego i będzie połączona z ekologicznym piknikiem.

Sprzątanie zielonych terenów ma charakter społeczny, ekologiczny i edukacyjny. Wydarzenie organizują Urząd Miasta Lublin i Stowarzyszenie Czysta Polska.

- Osoby, które przystąpią do akcji otrzymają worki na śmieci i rękawiczki. Poza tym, że włączą się w sprzątanie, będą też mogły uczestniczyć w ekologicznym pikniku edukacyjnym - mówi Anna Czerwonka z lubelskiego ratusza.

Miasteczko Ekologiczne powstanie w ośrodku Słoneczny Wrotków. Będą tam odbywać się prelekcje, konkursy i warsztaty. Na scenie odbędą się też spotkania z ekspertami.

- Będą to edukacyjne wystąpienia. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się o zasadach segregacji odpadów i o tym, jak gotować zgodnie z zasadą "zero waste" - dodaje Czerwonka.

Spotkanie wypełnią również inicjatywy rekreacyjne i konkursowe. Do udziału w akcji mają zachęcać całe rodziny.

- Odbędą się zajęcia zumby i colour run, a do wspólnego sprzątania będą zachęcać znani influencerzy. Całe spotkanie zakończy koncert Marcina Urzędowskiego z zespołem - mówi urzędniczka ratusza.

Sobotnia akcja rozpocznie się o 10:00 w ośrodku Słoneczny Wrotków i potrwa do 18:00. Będzie realizowana w partnerstwie z lubelskim MOSiR-em i Lasami Państwowymi.