Lublin: Zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Wallenroda [AUDIO]

2024-04-24 12:40
Rozbudowa ul. Wallenroda w Lublinie
Autor: Urząd Miasta Lublin Rozbudowa ul. Wallenroda w Lublinie

Rusza kolejny etap prac przy rozbudowie ul. Wallenroda. Tym samym od czwartku (25 kwietnia) zmienia się tam czasowa organizacja ruchu.

Rozpoczną się roboty drogowe, od rozbiórki istniejącej nawierzchni na odcinku od ul. Wajdeloty do ul. Grażyny. Z kolei na fragmencie ul. Wallenroda - od ul. Grażyny do ul. Zana ruszy budowa kanalizacji deszczowej.

Ten etap inwestycji zakłada zamknięcie dla ruchu ul. Wallenroda na odcinku od ul. Wajdeloty do ul. Grażyny oraz od ul. Grażyny do posesji Wallenroda 13 (do wysokości budynku przychodni zdrowia), z zapewnieniem dojazdu do posesji. Obsługa posesji Wallenroda 13 zostanie zapewniona od ul. Zana i będzie obowiązywał tam ruch dwukierunkowy od posesji Wallenroda 13 do skrzyżowania z ul. Grażyny (obecnie jest tam jeden kierunek). Przypominamy również o obowiązującym zakazie parkowania, szczególnie na wygrodzonych separatorami miejscach – mówi Joanna Stryczewska z lubelskiego ratusza.

W ramach inwestycji, w miejscu starej infrastruktury, zostanie zbudowana nowa droga o długości około 850 m o nawierzchni asfaltowej i szerokości 4 m (na odcinku jednokierunkowym) oraz 5 m (na odcinku dwukierunkowym). Przebudowę przejdą też dwa skrzyżowania z ulicami Zana i Grażyny. Powstaną obustronne chodniki z kostki betonowej, a istniejące stanowiska postojowe zostaną zmodernizowane oraz powstaną nowe.

Zamówienie uwzględnia również włączenia dróg wewnętrznych prowadzących do osiedli oraz zjazdów publicznych i indywidualnych. Drogowcy wykonają także oświetlenie uliczne. Prace dotyczą również sieci podziemnych – budowy systemu odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej oraz przełożenia istniejącej sieci infrastruktury towarzyszącej, kolidującej z rozbudowywanym odcinkiem ulicy. Po zakończonych robotach drogowych, wykonawca zmieni oznakowanie pionowe i poziome uwzględniające wprowadzone zmiany geometrii drogi – dodaje J. Stryczewska.

Wykonawcą prac drogowych jest Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie. Koszt zadania wynosi ponad 13,3 mln zł, a planowany czas realizacji inwestycji upływa w kwietniu 2025 r. Rozbudowa ul. Wallenroda otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Źródło: BP UM Lublin/ Justyna Góźdź

J. Stryczewska: Zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Wallenroda w Lublinie