Lublin - zmiany na skrzyżowaniu al. Witosa z ul. Doświadczalną

2022-11-08 12:44
Lublin - zmiany na skrzyżowaniu al. Witosa z ul. Doświadczalną
Autor: Urząd Miasta Lublin

Ta inwestycja ucieszy kierowców. Drogowcy przebudują w Lublinie skrzyżowanie al. Witosa z ul. Doświadczalną. Koszt prac, to ponad 11,5 mln zł.

Ratusz wybrał właśnie wykonawcę robót i przedstawił założenia zmian. Dotyczą przede wszystkim budowy dodatkowych pasów, co ma upłynnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

- Obecnie na skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Doświadczalnej nie ma wydzielonych pasów do skrętu, a tego rodzaju relacje odbywają się z pasa do jazdy na wprost. Dlatego najważniejszą zmianą będzie ich budowa - zaznacza Justyna Góźdź z Urzędu Miasta.

Jak wyjaśnia - drogowcy wykonają kilka pasów w różnych kierunkach. Poprawi to bezpieczeństwo poprzez zmniejszenie potencjalnych punków kolizji.

- W ramach inwestycji pojawią się dodatkowe pasy do skrętu w lewo i prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną, a także dodatkowy pas do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa. Ich długość będzie dostosowana do natężenia ruchu - podkreśla Góźdź.

Zmiany zakładają też przebudowę sygnalizacji świetlnej i budowę ścieżki rowerowej wraz z przejazdem przez skrzyżowanie. A to jeszcze nie wszystko.

- W ramach inwestycji powstaną chodniki, oświetlenie uliczne i infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej, czyli wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej. Drogowcy przebudują również zatoki autobusowe - dopowiada urzędniczka ratusza.

Inwestycję przewidziano w formule zaprojektuj i wybuduj. W pierwszej kolejności powstanie dokumentacja projektowa, a następnie rozpoczną się prace drogowe.

- Wykonawca będzie miał rok na realizację zadania. Nowa infrastruktura powinna być gotowa do końca października 2023 roku - dodaje Justyna Góźdź.

Prace na skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Doświadczalnej będą kosztować Miasto ponad 11,5 mln zł. Wykonawcą robót została spółka Strabag.