Lublin - ZTM wprowadza nowy rozkład jazdy

2022-08-23 12:36
Lublin - ZTM wprowadza nowy rozkład jazdy
Autor: ZTM Lublin

Będą zmiany, ale umiarkowane. Od 1 września w Lublinie wchodzi powakacyjny rozkład jazdy. Rewolucji w nim nie będzie, pojawi się za to kilka modyfikacji.

Zapowiadane zmiany mają formę korekty. Ma ona wzmocnić około 30 procent linii obsługiwanych przez miejską komunikację.

- Odbędzie się to poprzez uruchomienie dodatkowych kursów na wybranych liniach. Ponadto pojawią się minutowe przesunięcia odjazdów linii kursujących wspólnymi odcinkami tras - zapowiada rzecznik ZTM w Lublinie, Monika Fisz.

Bez większych zmian mają kursować główne linie, bo w dni powszednie nadal będą jeździć raz na 20 minut. Częściej niż w wakacje pojadą za to te, które miasto ograniczyło w czasie letnim.

- Linie nr 54 i 154 będą kursować również w weekend, wrócą też kursy linii nr 912 i 922. Ponadto wybrane kursy linii nr 5 zostaną wydłużone do Mełgwi - dopowiada Fisz.

Zmiany obejmą także połączenia nad Zalew Zemborzycki. Tyle, że - ze względu na koniec wakacji - do leśnej pętli w Dąbrowie teraz będzie mniej połączeń. Nie dojedziemy tam już wybranymi kursami linii 1, 21 i 37.

- Do przystanku Dąbrowa nadal jednak będą jeździć wybrane kursy linii nr 15. Będą dostępne w weekendowym rozkładzie jazdy - wyjaśnia rzeczniczka ZTM.

Pozostałe korekty dotyczą przystanków. Od września dwa z nich zmienią status.

- Zmiana będzie dotyczyć przystanków: Majdanek-pomnik 01 i 02. Oba staną się przystankami "na żądanie" - zaznacza Monika Fisz.

Jednocześnie ZTM zachęca pasażerów, by już teraz zapoznali się ze zmianami. Rozkłady ważne od 1 września są dostępne na stronach ZTM i MPK Lublin.