Mały gest i wilekie wsparcie. Przekaż 1,5 proc. podatku potrzebującym

2023-01-26 14:43
Bractwo Miłosierdzia imienia Świetego Brata Alberta w Lublinie
Autor: Bractwo Miłosierdzia imienia Świetego Brata Alberta w Lublinie

Każda złotówka to ufundowany talerz gorącej zupy czy dach nad głową dla najuboższych, którymi są podopieczni Bractwa Miłosierdzia imienia Świętego Brata Alberta w Lublinie.

​Od tego roku już nie 1 a 1,5 procenta podatku będzie można przekazać organizacjom pożytku publicznego. Przed nami czas rozliczania PIT-ów i decydowania czy i komu przekażemy część swojego podatku. Niewielka rzecz, która nic nas nie kosztuje, czyli wpisanie numeru KRS może pomóc.

- Dla nas to jest duże wsparcie, bo te pieniądze wykorzystujemy do wspierania naszych podopiecznych. To również prosta forma pomagania, można pomóc za darmo, nas to nic nie kosztuje. Wystarczy wpisać numer KRS i nazwę organizacji. Nawet jeśli kwoty od darczyńców są niewielkie ale osób przekazujących część swojego podatku będzie duża, to uzbiera się fajna kwota, za którą będzie można zrobić wiele dobra dla potrzebujących. U nas trafia to na utrzymanie mieszkania adaptacyjnego, na kuchnię Brata Alberta i noclegownię. To ważne wsparcie również dlatego, że potrzebujących przybywa. Pokazał to rok 2022, ktry upłynął pod znakiem inflacji. Przybywa zwłaszcza seniorów, którym po opłaceniu mieszkania, rachunków i wykupieniu leków nie wystarcza na jedzenie - mówi Monika Zielińska, prezes Bractwa.

Numer KRS Bractwa to 0000 135 612. Jest dostępny na stronie albert.lublin.pl​