Marek Dyjak wystąpi 7 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku

2024-02-16 17:25
Marek Dyjak
Autor: Mejski Ośrodek Kultury w Świdniku Marek Dyjak

To głos absolutnie fenomenalny, który idealnie nadaje się do śpiewania piosenek dramatycznych. Spiżowy, szeroki i ciężki jakby Dzwon Zygmunta miał za patrona. Przy tym ma niepowtarzalną chrypę, ten głos, intrygującą.

Artysta proponuje widowni „Nowego Dyjaka”, który wzbogaci swój wizerunek o piosenki pogodne, przywołujące również dobre strony życia człowieczego. Będzie to nieco kontrastujące przedsięwzięcie z dotychczasowym dorobkiem wokalisty ale z wielką korzyścią dla widzów. Dyjakowi można zaufać, gdyż oprócz talentu do śpiewania i charyzmy ma jeszcze zdolność dobierania odpowiedniego repertuaru i w tym względzie nigdy się nie pomylił. Otwórzmy się na nowe w Dyjaku, a on odnowi nas swą odnową.

Marek Dyjak wystąpi w Świdniku wraz z kwartetem:

Mateusz Kołakowski - pianista regularnie koncertujący w Stanach Zjednoczonych, wystąpił między innymi w Los Angeles, Nowym Jorku i Chicago. Laureat Nagrody The Most Promising Performer Podczas Jazzowego Konkursu Pianistycznego W Paryżu, Uczestnik Festiwalu Jazzowego W Montreux W Szwajcarii, A Także Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych W Pradze. 

Leszek Szczerba – saksofony, krakowski muzyk jazzowy, grający na wszystkich saksofonach oraz klarnecie, legenda polskiej sceny muzycznej od lat grający z największymi artystami takimi jak Grzegorz Turnau, Marek Grechuta czy Andrzej Zaucha. 

Alan Wykpisz – kontrabas, laureat takich konkursów jak Jazz Hoeilaart 2011, Bass Copenhagen 2012 czy Jazz Nad Odrą 2015. Koncertował na wielu festiwalach w krajach takich jak Kuwejt, Katar, Hiszpania, USA, Kanada, Belgia, Chiny, Indonezja czy Indie. Koncertował z takimi artystami jak Janusz Muniak, Randy Brecker, Dave Liebman, Joel Frahm, Adam Pierończyk, Michał Urbaniak, Grzegorz Karnas, Aga Zaryan czy Grzech Piotrowski.

Grzegorz Masłowski – perkusja, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a także Akademii Muzycznej w Krakowie. Związany przede wszystkim z krakowskim środowiskiem jazzowym. Zdobywca wielu nagród indywidualnych oraz zespołowych na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach, takich jak: Getxo Jazz Festival (Hiszpania), Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Bielska Zadymka Jazzowa oraz Tarnów International Jazz Contest. Laureat programu „Młoda Polska 2016”. Współpracował z wieloma czołowymi jazzowymi artystami polskiej sceny jazzowej. Na co dzieo współpracuje m.in. z zespołami Grzegorz Karnas Formula, Inner Spaces (PL/CZ), Organ Spot, Adam Kawończyk Quartet, Coherence Quartet, Kajetan Borowski Trio, Szczypka/Kaletka Quintet, Pałka/Mika Quartet.

Koncert „Nowy Dyjak”, koncert Marka Dyjaka z kwartetem: Mateuszem Kołakowskim, Leszkiem Szczerbą, Alanem Wykpiszem, Grzegorzem Masłowskim, który odbędzie się 7 marca 2024r o godz. 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

Patronem medialnym koncertu jest Radio Plus Lublin.