Mecz jakiego nie było tu od 30 lat. Motor Lublin zagra o półfinał Pucharu Polski

2023-03-01 14:38
Motor Lublin
Autor: Motor Lublin

Rywalem będzie obrońca trofeum i lider Ekstraklasy - Raków Częstochowa. Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że trenerzy Rakowa i Motoru wcześniej pracowali ze sobą w Częstochowskim klubie.

Obie ekipy zmierzą się ze sobą na Arenie Lublin w walce o awans do najlepszej czwórki. Jak mówi portugalski szkoleniowiec, nie czuje jakiejś specjalnej presji przed tym meczem. - Presja to ostatnia rzecz, która nam towarzyszy przed tym meczem. Presja jest po drugiej stronie. U nas jest za to dobra energia i entuzjazm. Możemy wykonać historyczny krok, bo nigdy klub nie był w półfinale. Indywidualnie każdy może pomarzyć o byciu w następnej rundzie, to jest coś co nas napędza. To nie będzie mecz Papszun – Feio tylko Motor – Raków. Przygotowujemy się, jak do każdego innego meczu i każdy z nas chce wygrać. Wiem, jaki Raków ma sztab, jak dobrze pracują i wiem, że będziemy dobrze przeanalizowani. Ja wiem jednak wszystko o Rakowie, a oni nie wiedzą wszystkiego o nas. Wiedzieć to jednak jedna rzecz, a druga przełożyć do na boisko - powiedział Goncalo Feio.

W ekipie z Częstochowy pracował obecny prezes i dyrektor sportowy Motoru Paweł Tomczyk. - Goncalo był moim bliskim współpracownikiem przez 2,5 roku. Wiele pomógł mi i drużynie, ale życie toczy się dalej i nie gramy już w jednej ekipie, tylko jesteśmy rywalami - powiedział przed dzisiejszym spotkaniem trener częstochowian, Marek Papszun. - Naturalne jest ze znamy siebie, bo razem pracowaliśmy. Widać w drużynie Motoru wiele zasad, które znamy i druga strona też pewnie zna. W tej sytuacji zdecyduje boisko. My gramy w określonej powtarzanej swojej strategii i Motor też jest drużyną, po której widać, co chce grać i jakie zasady ten zespół ma wpojone. Dość łatwo nam i Motorowi będzie się do tego meczu przygotować, ale to zawodnicy grają i to oni będą te plany realizowali - dodał trener Rakowa.

Pierwszy gwizdek w meczu Motor - Raków na lubelskim stadionie o 20:30.