Męski różaniec w Chełmie

2023-03-03 10:26
Męski różaniec w Chełmie
Autor: Sanktuarium Maryjne w Chełmie Męski różaniec w Chełmie - plakat wydarzenia

Mężczyźni z Chełma i okolic już od kilku lat wychodzą na ulicę miasta z różańcami w rękach. Wspólnota Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej liczy ponad 100 osób. Męski różaniec jednoczy starszych i młodszych. Nabożeństwa odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Na ulicach wielu miast Polski w pierwsze soboty miesiąca gromadzą się sami mężczyźni na wspólną modlitwę, zwaną Różańcem mężczyzn. Organizatorem i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest salezjanin ks. Dominik Chmielewski - założyciel Wojowników Maryi. Pierwsza taka modlitwa odbyła się w Warszawie. Zaproszenie do takiej modlitwy kierowane jest do wszystkich mężczyzn - mężów, ojców, samotnych w każdym wieku. Na początku wydarzenia odbędzie się Msza święta w w Sanktuarium Maryjnym na Górze Chełmskiej. Potem uczestnicy wyjdą na ulice Chełma. Trasa będzie przebiegała chodnikami ulicy Lubelskiej, pl. Łuczkowskiego, a zakończy się na deptaku przy ul. Lwowskiej.

 - Modlitwa odbywa się zawsze w pierwsze soboty miesiąca jako wynagrodzenie za grzechy wszystkich stanów w naszym narodzie oraz wszelkie akty profanacji. Naszym obowiązkiem jest wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy polskich mężczyzn, a szczególnie ojców, oraz dążenie do wypełnienia Ślubów Lwowskich i Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego. Tak jak nasi przodkowie, którzy obronili swoje rodziny i świat chrześcijański, tak my dzisiaj jesteśmy wezwani do obrony rodziny, wiary i Kościoła Katolickiego pod sztandarami Naszej Królowej. Naszą najpotężniejszą bronią jest Różaniec Święty i wypełnienie warunków, jakie objawiła Najświętsza Maryja Panna w Fatimie -  czytamy na stornie Sanktuarium Maryjnego w Chełmie.

Męski różaniec na ulicach Chełma rozpocznie 4 marca o godzinie 8.00 nabożeństwo w Sanktuarium Maryjnym na Górze Chełmskiej.