Miasto Lublin gospodarzem Szczytu Cyfrowego IGF Polska 2022

2022-10-19 11:28
Szczyt Cyfrowy 2022
Autor: Urząd Miasta Lublin Szczyt Cyfrowy 2022

W najbliższy czwartek (20 października) w Lublinie odbędzie się Szczyt Cyfrowy IGF Polska 2022. Wydarzenie będzie okazją do dyskusji na temat aktualnych kwestii związanych z funkcjonowaniem Internetu oraz przyszłości przestrzeni cyfrowej. Łącznie przygotowano ponad 20 sesji i warsztatów.

W ramach tegorocznej edycji konferencji dyskusja będzie toczyła się równolegle w ramach trzech ścieżek tematycznych: Technologie w Służbie Społeczeństwu, Człowiek w Internecie, Forum Legislacji Cyfrowej.

Właściwe wykorzystanie możliwości, jakie dają zaawansowane technologie, pozwala budować przewagę konkurencyjną w biznesie, ale także służy dobru społeczeństwa. Cieszymy się, że to właśnie w Lublinie już w najbliższy czwartek będziemy mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami szeroko rozumianego ekosystemu innowacji o tym, jakie korzyści, zarówno dla przedsiębiorców jak i obywateli, niesie za sobą rozwój gospodarki cyfrowej. Głos w dyskusji zabiorą także młodzi innowatorzy, co z uwagi na uzyskanie przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, jest dla nas wyjątkowe cenne – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Organizatorzy zdecydowali także o utworzeniu dodatkowego cyklu sesji adresowanego do młodzieży. Uczestnicy poruszą tematykę tego, jak nowe technologie służą społeczeństwu, jakie trendy obowiązują obecnie w cyfrowej gospodarce, jaka jest rola człowieka w Internecie czy co środowisko cyfrowe przynosi młodemu pokoleniu.

W dyskusji obecny będzie również temat ochrony przed cyberzagrożeniami i wsparcia dla edukacji cyfrowej dzieci i młodzieży tak, aby pomóc uczniom jak najwcześniej rozwijać kompetencje cyfrowe oraz zrozumieć podstawowe zasady higieny cyfrowej. Bezpieczeństwu młodzieży w sieci służyć będą także warsztaty edukacyjno-informacyjne – mówi Izolda Boguta z lubelskiego ratusza.

iasto Lublin jest zaangażowane w organizację trzech paneli dyskusyjnych: „Czy milenialsi i generacja Z zrewolucjonizują obszar zdrowia? Czy znajdą wsparcie w dojrzałych ekosystemach gospodarczych i klastrach?” przygotowanego przez Klaster Lubelska Medycyna; „Kluczowe kompetencje cyfrowe w Polsce na przykładzie inteligentnych specjalizacji gospodarczych Miasta Lublin”, przygotowanego przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości oraz „Technologia w służbie społeczeństwu - czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0, wspierając realizację celów SDG i polityk ESG?”.

Szczyt Cyfrowy IGF Polska 2022 odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, 20 października, uroczyste rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na godz. 9.00. Szczegóły spotkania, takie jak godziny i tematyka poszczególnych sesji, dostępne są w opublikowanym już programie. Udział w wydarzeniu jest otwarty dla każdego zainteresowanego, wymagana jest wcześniejsza rejestracja poprzez formularz rejestracyjny.

IGF Polska (Internet Governance Forum) jest częścią inicjatywy ONZ gromadzącej krajowe spotkania w Europie oraz innych częściach świata. Od 2016 roku ułatwia współpracę różnych środowisk zainteresowanych kształtowaniem dyskusji dotyczącej zarządzania Internetem. Kulminacyjnym momentem działalności IGF Polska jest coroczna konferencja - Szczyt Cyfrowy IGF Polska, której celem jest prezentowanie polskiej perspektywy w globalnej dyskusji nad przyszłością przestrzeni cyfrowej. Organizatorem Szczytu jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, IGF Polska oraz NASK. Miasto Lublin jest partnerem wydarzenia.