Miej miłosierdzie dla nas i świata całego – cały świat modli się o pokój

2022-09-28 14:30
Iskra Miłosierdzia
Autor: Jezuici - Iskra Miłosierdzia Iskra Miłosierdzia

Co roku 28 września, o godz.15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika  św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.

Na całym świecie – w mniejszych i większych państwach, ich stolicach lub mniejszych miastach, a także na wioskach wierni spotkają się na wspólnym odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy do modlitwy wszystkich, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego… Zapraszamy do wspólnej modlitwy o miłosierdzie dla świata całego na ulicach Lublina i wszystkich miejscowości naszej archidiecezji – mówi ks. Bogusław Suszyło, duszpasterz Diakonii Miłosierdzia Archidiecezji lubelskiej.

Od 2 IV 2021 r. – w rocznicę śmierci św. papieża Jana Pawła II drogą internetową rozpoczął pielgrzymkę obraz Jezusa Miłosiernego. Obraz ten weźmy ze sobą na ulicę, by przypominał, jak ważny jest dla świata całego i że tylko w miłosierdziu Bożym człowiek znajdzie oparcie, pocieszenie i zbawienie. Po modlitwie kapłani poświęcą obrazy, by stały się codziennym przedmiotem kultu w każdym katolickim domu.

Zdarza się, ze w czasie takiej modlitwy jedni z przechodniów idą dalej, inni se śmieją, ale dużo osób się zatrzymuje i dołącza do modlitwy z nami. To właśnie o to chodzi w tej Iskrze Miłosierdzia. Chodzi o to, aby Iskra Bożego Miłosierdzia w kimś się zapaliła i być może kogoś pobudziła do jakieś refleksji i przemyślenia tej kwestii przechodzenia obok...różnych spraw – dodaje ks. B. Suszyło.

Intencje szczegółowe modlitwy w 2022 roku:

1 – Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będąi wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą.”  (Dz. 1521) 2 – Za oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich. 3 – Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich. 4 – O pokój na Ukrainie i na całym świecie. 5 – O  powrót  uchodźców  do  ich  ojczystych krajów i  pomoc w odbudowie ich domów. 6 – Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Więcej informacji oraz plakaty: http://iskra.jezuici.pl