Mobilna Strefa Zdrowia zawita do Chełma

2023-08-18 15:53
Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza w weekend do Mobilnej Strefy Zdrowia w Chełmie
Autor: mat. organizatora Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza w weekend do Mobilnej Strefy Zdrowia w Chełmie

W ramach projektu „Zdrowe Życie” będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad. Na osoby zainteresowane swoim stanem zdrowia będzie czekać kilkudziesięciu ekspertów, pielęgniarek i lekarzy specjalistów.

Przy Chełmskim Parku Wodnym przy ulicy Lubelskiej w Chełmie pojawią się medyczne ciężarówki, busy i namioty PZU, Ministerstwa Zdrowia, NFZ, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz towarzyszących instytucji. Na osoby zainteresowane swoim stanem zdrowia będzie czekać kilkudziesięciu ekspertów, pielęgniarek i lekarzy specjalistów.

„Zdrowe Życie” to pierwszy ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany we współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia, PZU oraz pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta, Agaty Kornhauser–Dudy.

Warto mieć na uwadze, że dbając o swoje zdrowie i kondycję, dbamy pośrednio także o naszych bliskich, zwłaszcza dzieci, wyrabiając w rodzinie i wśród znajomych zdrowe nawyki. „Zdrowe Życie” to przede wszystkim wybory, które podejmujemy codziennie, decydując między innymi o tym, co zjemy, a także czy wieczór spędzimy na kanapie przed telewizorem czy jednak pójdziemy na spacer.

W ramach projektu „Zdrowe Życie” zostały zaplanowane działania, które mają zachęcić dorosłych i dzieci do prowadzenia zdrowego stylu życia. Jednym z nich jest zaproszenie do wykonania badań w ogólnodostępnych mobilnych strefach zdrowia.

W mammobusie będzie można wykonać badanie mammograficzne w ramach programu profilaktycznego oraz uzyskać porady z zakresu samobadania piersi.

Dzieci i młodzież do 18 r. ż będą mogły się przebadać w dentobusie, mobilnym gabinecie stomatologicznym.

Rodzice będą mogli na spokojnie skorzystać z porad ekspertów NFZ i farmaceutów podczas gdy najmłodsi miło spędzą czas w kąciku edukacyjnym malucha.

Chełm to kolejne miasto w kraju, a czwarte w województwie lubelskim, na trasie tegorocznej edycji projektu „Zdrowe Życie”- mówi Paweł Piróg, p.o. dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Zapraszamy mieszkańców Chełma i okolic do skorzystania z badań i konsultacji, które oferuje Mobilna Strefa Zdrowia. Profilaktyka jest kluczem do dobrego i zdrowego życia. Szczególnie zachęcam do odwiedzenia stoiska NFZ. Analiza składu ciała i rozmowa z naszym doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia to doskonały punkt wyjścia do tego, żeby zacząć systematycznie dbać o swoje zdrowie i regularnie robić badania profilaktyczne – dodaje dyrektor Piróg.

Mobilna Strefa Zdrowia będzie w Chełmie w sobotę i w niedzielę, 19 i 20 sierpnia, w godzinach od 10 do 19.