Motor Lublin zagra na Arenie ze Śląskiem II Wrocław

2023-03-31 11:38
Motor Lublin
Autor: Motor Lublin

To będzie okazja, by odbudować się po ostatniej porażce 1-2 ze Stomilem Olsztyn. Wygrana z rezerwami Śląska może przybliżyć żółto-biało-niebieskich do najlepszej szóstki.

Spotkanie jest określane jako "mecz przyjaźnie", bo kibice obu drużyn sympatyzują ze sobą". To na trybunach, bo na boisku będzie już walka o punkty. Rywal jest na ostatnim miejscu w tabeli ale spotkanie może nie okazać się spacerkiem. - W składzie rezerw Śląska mogą występować piłkarze z ekstraklasowej drużyny Wrocławian i zawodnicy jednej z najlepszych akademii w kraju - mówi szkoleniowiec lubelskiej drużyny, Goncalo Feio.

- Rywal, jak to bywa w przypadku drugich zespołów z Ekstraklasy, tych z bardzo dobrymi akademiami dysponuje dużą jakością piłkarzy i ich wyszkoleniem technicznym. To ma bezpośredni wpływ na ich styl gry. Mają dużą kulturę i gry i dobry poziom operowania piłki. Ich gra jest na tyle specyficzna, ze atakują w jednym systemie a bronią się już w innym. Śląsk II jest zespołem grającym odważnie z piłką, jak i bez piłki. Mocno szanujemy rywala ale jednocześnie wiemy, jakim jesteśmy zespołem. Podchodzimy do meczu przed naszą publicznością po to, żeby go wygrać - dodał Goncalo Feio.

Ósmy w drugoligowej tabeli Motor Lublin, do szóstego miejsca, dającego prawo gry w barażach traci sześć punktów. Pierwszy gwizdek w meczu Motoru z rezerwami Śląska w sobotę 1 kwietnia o 17.