Motor zagubił się w Puszczy

2023-09-27 13:09
Motor Lublin przegrał 0-1 z Puszczą Niepołomice w Pucharze Polski
Autor: Motor Lublin Motor Lublin przegrał 0-1 z Puszczą Niepołomice w Pucharze Polski

Krótko trwała przygoda Motoru Lublin z Pucharem Polski w sezonie 2023/2024. Żółto-biało-niebiescy przegrali na własnym stadionie 0-1 z ekstraklasowym beniaminkiem - Puszczą Niepołomice.

W ubiegłym sezonie dotarli do ćwierćfinału. W tej edycji odpadli już w pierwszej rundzie. Motor Lublin odpadł z Pucharu Polski. - Przed nami ciężka praca a nie szukanie wymówek - powiedział po meczu trener Motoru, Goncalo Feio. - Podziękowałem moim piłkarzom, za to, ja wykonali plan i potrafili zdominować drużynę z Ekstraklasy oraz potrafili tworzyć sytuacje zwłaszcza w drugiej połowie meczu. Powiedziałem im też, ze to nie będzie tak, że po każdym takim meczu będę przychodził i mówił, że byliśmy lepsi ale przegraliśmy. Będziemy postępować tak, jak do tej pory. Będziemy tak jak do tej pory analizować jak lepiej asekurować drugą piłkę, jedyną chyba, przy której pomyliliśmy się, tak, by nie tracić więcej bramki w pierwszej minucie. Będziemy analizować jak moglibyśmy bardziej zagrażać bramce Puszczy, bo na pewno były takie sposoby. Tak zawsze postępowaliśmy po serii zwycięstw i tak będziemy też postępować teraz. Będziemy szukać miejsc gdzie możemy być lepsi - dodał szkoleniowiec lubelskiej drużyny.

Po wtorkowej porażce drużyna musi szybko się pozbierać, bo w piątek kolejny pierwszoligowy mecz. Tym razem rywalem będzie Arka Gdynia. Pierwszy gwizdek o 20:30. We wtorek w Pucharze Polski grały też inne ekipy z Lubelszczyzny. Wisła Puławy ograła na własnym stadionie pierwszoligowca - Chrobrego Głogów 3-1 a Start Krasnystaw uległ u siebie Zawiszy Bydgoszcz 0-4. Dzisiaj pucharową przygodę rozpocznie Górnik Łęczna. Zielono-czarni zmierzą się przed własną publicznością z Cracovią Kraków.