Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym ma nowe multimedialne atrakcje

2022-10-27 14:37
Warszaty dla uczniów z kazimierskiej szkoły
Autor: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym Uczniowie Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym podczas warszatów tworzenia edukacyjnych aplikacji.

Będą prowadziły zwiedzających po wystawie. Pięć edukacyjnych aplikacji jest efektem kilku miesięcznych warsztatów dla uczniów z kazimierskiej szkoły. Działania prowadzone były pod okiem specjalistów, a ich efektem są programy z kolorowymi ilustracjami, które zainstalowane zostały w Muzeum Przyrodniczym.

Młodzież z Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym  pracowała wraz ze specjalistami z Edukacja 3.0 nad stworzeniem kilku aplikacji, które pojawiły się się w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego. Pięć mini aplikacji jest częścią nowo otwartej, interaktywnej ścieżki edukacyjnej tworzonej w ramach projektu ”Muzeum dla nas". Jest to rozwiązanie, które z pewnością urozmaici i jeszcze bardziej umili zwiedzanie Muzeum. Projekt „Muzeum dla nas” został dofinansowany w ramach programu rządowego „Edukacja kulturalna 2022” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt obejmował przeprowadzenie cyklu działań edukacyjno- animacyjnych w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. W zadanie zostali zaangażowani uczniowie lokalnej szkoły. W ramach projektu przygotowano wiele warsztatów, które miały za zadanie zapoznać uczniów również z pracą muzealników. Finałem projektu jest uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjnej przygotowanej wspólnie z młodzieżą. Dokładnie będzie to pięć mini aplikacji stworzonych we współpracy z Edukacja 3.0, które będą udostępnione dla zwiedzających w urządzeniach wystawy stałej Oddziału Przyrodniczego.

- Są to gry skierowane zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych. Jedna z nich polega na dopasowaniu nazw żyjących w Wiśle ryb to ich ilustracji. Inne natomiast  opowiadają o zamieszkujących rzekę owadach, zwierzętach, które można spotkać w okolicy największej polskiej rzeki, czy wpływu działalności człowieka na wiślany krajobraz – wyjaśnia Joanna Szkuat, kierownik Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym.

Kazimierskie Muzeum Przyrodnicze można odwiedzać od godziny 9.00 do 160. Szczegóły są na stronie: mnkd.pl