Najlepsza średnia punktowa w kraju. Motor Lublin podsumowuje 2023 rok

2023-12-28 10:31
Radość piłkarzy Motoru Lublin po strzeleniu gola Wiśle Płock
Autor: Motor Lublin Radość piłkarzy Motoru Lublin po strzeleniu gola Wiśle Płock

​Mijające 12 miesięcy to awans na zaplecze Ekstraklasy po barażach i znakomity początek sezonu. Była też seria pięciu porażek z rzędu ale i średnia frekwencja niemal 8 tysięcy osób na mecz.

Lubelska drużyna okazała się najlepiej punktującą w całym kraju, z średnią prawie dwa punkty na mecz.​ Po ostatniej wygranej z dorobkiem 32 punktów żółto-biało-niebiescy spędzą na ostatnim stopniu podium w pierwszej lidze. Najdłuższa seria bez porażki to 4 spotkania, tyle samo Motor zaliczył przegranych. Z pucharem było to 5 porażek. Pięć wygranych na wyjeździe zanotował w obecnych rozgrywkach Motor. A to najlepszy wynik na zapleczu ekstraklasy.

Jak wyjaśnia trener żółto-biało-niebieskich, Goncalo Feio - Nie będzie żadnej rewolucji. Piłka to gra zespołowa, trzeba stworzyć zespół, a my taki mamy. Nawet dla higieny szatni, dla podniesienia jakości rywalizacji na niektórych pozycjach trafią jednak do nas trzy-cztery nowe twarze. Na jakie pozycje? Nie widzę potrzeby, żeby o tym rozmawiać, bo to sprawa mocno elastyczna. W kadrze mamy zawodników, którzy mogą grać na różnych pozycjach. Piotr Ceglarz na środku i na skrzydle, Kuba Lis jako prawy obrońca lub defensywny pomocnik. Od tego, jak ich ustawimy przewidując skład będzie zależało, jacy piłkarze tu trafią. Na pewno jednak piłkarze, którzy tu trafią muszą na to zasłużyć jako ludzie, , a po drugie jako zawodnicy.

– Drużyna udaje się na wolne, ale piłkarze kontuzjowani będą pracować, oraz ci którzy zostają w Lublinie. Są dyżury fizjoterapeutów, oni nigdy nie mają wolnego: Wiktor Adamczuk, Emilian Sapuła i Kamil Warecki. Ciało sportowca potrzebuje 21 dni, żeby odpocząć. 8 stycznia będziemy pierwszy raz ćwiczyć drużynowo, tydzień wcześniej piłkarze zaczną rozpiski indywidualne, żeby ich przygotować do treningu. Kontuzjowani cały czas będą mieli swój tryb. Cel jest taki, żeby wszyscy byli gotowi na 8 stycznia. Wszystko wskazuje na to, że tak będzie – dodaje portugalski szkoleniowiec.

Pierwsza liga do walki o punkty wróci w weekend 16-19 lutego. Motor zagra wtedy na wyjeździe z GKS Katowice.