Najpierw środek tabeli a w przyszłości europejskie puchary

2024-06-25 13:51
Prezes zarządu Motoru Lublin, Zbigniew Jakubas
Autor: Motor Lublin Prezes zarządu Motoru Lublin, Zbigniew Jakubas

Motor Lublin stawia przed sobą ambitne cele. Chcemy na koniec rozgrywek mieć komfort pozostania w piłkarskiej elicie - mówi Zbigniew Jakubas, prezes i większościowy udziałowiec klubu.

Do tego potrzeba jednak grać "na kilku fortepianach". Prezes i większościowy udziałowiec Motoru Lublin uważa, że chodzi między innymi o współpracę akademii z pierwszą i drugą drużyną oraz szukanie na Lubelszczyźnie piłkarskich talentów, którym można pomóc się rozwinąć. - Nie było do tej pory współpracy między Akademią a Klubem. Szukamy około 15 zdolnych chłopaków w wieku 12-15 lat. Zabezpieczymy im mieszkanie, wyżywienie, szkolenie piłkarskie i zajęcia w szkołach. Chcemy być rzeczywiście taką kuźnią piłkarskich talentów na Lubelszczyźnie - mówi.

- Kluczem do sukcesu jest też mądrze prowadzona polityka transferowa i organizacja. Organizacyjnie jesteśmy gotowi w stu procentach. Jeśli chodzi o kadrę, potrzebujemy około pięciu wzmocnień. Wysłaliśmy oferty, dyskusje trwają - zaznacza Jakubas. - Realna moja nadzieja to zajęcie co najmniej 8 miejsca. Podchodzę jednak do tego spokojnie, bo przed nami dużo pracy. Przyjdą nowi zawodnicy, którzy muszą zgrać się z resztą składu. Motor wywalczył awans do Ekstraklasy ciężką pracą. Wszystko powyżej 8 miejsca będzie in plus. Ciężką pracą i mądrymi transferami damy sobie szansę walki o wyższe cele w przyszłości - podkreśla.

Zbigniew Jakubas za przykład stawia tutaj Raków Częstochowa i uważa, że Motor ma szansę na podobne osiągnięcia. - Jeśli Raków mógł zdobyć mistrzostwo Polski, dwa razy puchar i grę w europejskich pucharach, to tym bardziej taki klub jak Motor ma na to olbrzymią szansę. Trzeba jednak dodać, że tylko ciężka praca i niepopełnianie błędów da nam taką możliwość. Pełny stadion jest naszym marzeniem.

Od wtorku 24 czerwca można już kupować karnety na rundę jesienna i cały sezon. Ceny są znacznie wyższe niż ostatnio, ale w nowym sezonie Motor będzie grać w Ekstraklasie. Znamy też już ceny biletów. Za pojedynczą wejściówkę zapłacimy od 27 do 69 zł, w zależności od sektora i wieku kibica. Z kolei najtańszy karnet kosztuje tym razem 350 zł​. Więcej informacji na stronie motorlublin.eu