Noc Biologów na KUL

2024-01-10 11:55
Noc Biologów na KUL - plakat wydarzenia
Autor: KUL Noc Biologów na KUL - plakat wydarzenia

Pokazy, warsztaty oraz eksperymenty w laboratorium. To czeka uczestników Nocy Biologów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Będzie można poznać tajniki ludzkiego umysłu, poczuć się jak lekarz ratujący życie i poznać fascynujący świat owadów.

Noc Biologów to cykl otwartych dla każdego wykładów, prezentacji i warsztatów, jakie odbędą się w laboratoriach Wydziału Medycznego KUL w piątek 12 stycznia 2024 roku w godzinach od 11.00 do 21.00.  Będzie to część „Nocy Biologów” projektu realizowanego na większości wydziałów przyrodniczych w Polsce. Jego przewodnią ideą jest popularyzowanie nauki i wiedzy biologicznej w XXI wieku.

Hasło przewodnie tegorocznej Nocy Biologów „Tajemnice życia od komórek do biosfery” podkreśla, że żyjemy w szybko zmieniającym się świecie naznaczonym przez pandemie i zmiany klimatyczne. Jednocześnie należy pamiętać, że nauki biologiczne rozwijają się obecnie w szybkim tempie, a nowe technologie oraz ich zastosowanie w medycynie, przemyśle, rolnictwie i w gospodarstwach domowych pozwalają na walkę z tymi zagrożeniami. Najlepszym sposobem na właściwe wykorzystanie nowych możliwości, jakie daje nam nauka, jest zdobywanie wiedzy – dlatego zachęcamy do udziału w Nocy Biologów na Wydziale Medycznym KUL. Podczas wydarzenia zrealizowanych będzie kilkadziesiąt projektów, głównie warsztatów, zajęć laboratoryjnych, wykładów, pokazów doświadczeń i nowoczesnych metod analiz chemicznych.

Noc Biologów odbędzie się na Wydziale Medycznym KUL ul. Konstantynów 1.

Szczegółowy program, lokalizacje, opisy projektów i rejestracja są na stronie: nocbiologow.pl