Nowy spektakl w Teatrze Osterwy w Lublinie

Próba monodramu „Mój boski rozwód”
Autor: ZS Próba monodramu „Mój boski rozwód”

Opowiada o miłości, zdradzie oraz o tym, jak radzić sobie z samotnością. „Mój boski rozwód” to nowa propozycja Teatru Osterwy w Lublinie. Monodram przybliża historię kobiety w średnim wieku, która musi zmierzyć się z odejściem męża. Spektakl jest inicjatywą aktorki Magdaleny Sztejman.

Mój boski rozwód irlandzkiej dramatopisarki Geraldine Aron to dowcipna i pełna ciepła historia dojrzałej kobiety, która staje przed koniecznością zmierzenia się z zupełnie nową dla siebie sytuacją życiową – odejściem męża. To z jednej strony zabawna do łez, z drugiej zaś refleksyjna, a czasem nostalgiczna opowieść o marzeniach, życiowych planach i ich codziennym zderzaniu z rzeczywistością.

To słodko-gorzka opowieść o kobiecie, która w życiu pragnęła dwóch rzeczy: kochać i być kochaną. Miłosny zawód budzi jednak w bohaterce wątpliwość, czy zawarty związek małżeński może kiedykolwiek stanowić bezpieczną polisę na szczęście i czy w związku z tym, warto składać swój los w rękach jakiegokolwiek człowieka.

Cierpienie Angeli wzmacnia gorycz z powodu bezlitosnego upływu czasu – erozji kobiecej urody oraz opuszczenia rodzinnego gniazda przez córkę.  Kobieta zmaga się ze swoimi demonami, metryką, samotnością. A zmaganiom tym towarzyszy cała mozaika uczuć, w których na przemian dochodzą do głosu: zdziwienie, oburzenie, złość, cynizm, histeryczny śmiech, czy euforia. 

Gdy monodram stanowi największy sprawdzian sztuki aktorskiej, doskonałe poczucie humoru zawarte w tekście Aron, jest wymarzone dla aktorek z talentem komediowym, nie dziwi zatem fakt, że w roli tytułowej bohaterki komedii Mój boski rozwód zobaczymy Magdalenę Sztejman.

Sztuka Geraldine Aron odniosła zdumiewający sukces międzynarodowy – uwielbiana przez widzów, wystawiana aż w 28 krajach, pobija rekordy popularności na afiszach teatralnych.  

Premiera monodramu „Mój boski rozwód” odbędzie się 1 kwietnia na małej scenie Teatru Osterwy o godzinie 19 - tej. Potem spektakl będzie gościł na afiszu codziennie do 6 kwietnia. Szczegóły na stronie Teatru Osterwy w Lublinie.

źródło: Teatr Osterwy w Lublinie