Ogólnopolski konkurs filmowy o Świętym Mikołaju

2023-10-23 14:16
Ogólnopolski konkurs filmowy „Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze” - plakat
Autor: FSD Ogólnopolski konkurs filmowy „Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze” - plakat

Ma przybliżyć postać biskupa z Miry oraz uczyć współpracy w grupie. Trwa Ogólnopolski konkurs filmowy „Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze”. Uczestnicy muszą stworzyć w rodzinie, szkole, czy przy parafii drużynę, która wymyśli i nakręci zakończenie jednego z dwóch przygotowanych filmów. Do zdobycia są cenne nagrody finansowe.

Celem tego konkursu jest promowanie świętości, dobrych wartości oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie wśród dzieci i młodzieży na przykładzie osoby Świętego Mikołaja – biskupa.

Konkurs jest nową propozycją od Akademii Młodzieżowej.

Akademia Młodzieżowa to program formacyjno - wychowawczy, który powstał w trosce o dobre wychowanie młodego pokolenia Polek i Polaków. Podstawową misja Akademii jest kształtowanie dobrze wychowanego i przygotowanego do życia człowieka – człowieka silnej wiary, świadomego patrioty i obywatela, sprawnego w działaniu społecznym i gospodarczym.

Program Akademii to owoc wieloletniego doświadczenia pracy wychowawczej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Organizacja ta działa od 30.01.1990 roku na terenie Archidiecezji Lubelskiej. Na przestrzeni trzech dekad Fundacja podejmowała wiele inicjatyw wychowawczych z myślą o dzieciach, młodzieży oraz osobach zajmujących się wychowaniem.

Jakie są zasady konkursu? Stwórzcie drużynę (w rodzinie, szkole, przy parafii) i wypełnijcie formularz zgłoszeniowy. Obejrzyjcie 2 filmy konkursowe na kanale YouTube „Telewizja AM „ wybierzcie jeden z nich. Wymyślcie zakończenie i nagrajcie je. Prześlijcie nagrany film do 29 listopada na maila: akademia@fsd.lublin.pl

Zgłoś drużynę przez formularz rejestracyjny do 29 października 2023 r.

Start konkursu: 30 października 2023 r. (godz. 20.00) na kanale YouTube „Telewizja AM”

NAGRODY: 1 miejsce – 2000 zł, 2miejsce – 1500 zł, 3miejsce – 1000 zł.

Informacje o konkursie: e-mail: akademia@fsd.lublin.pl, tel: 512 440 046

Organizator: Akademia Młodzieżowa Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie, Parafia rzymskokatolicka pw. Świętego Mikołaja w Lublinie.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy są na stronie: akademiamlodziezowa.pl