Opera Lubelska nie zwalnia tempa [AUDIO]

2024-05-23 15:11
Dzień Dziecka w Operze Lubelskiej - plakat wydarzenia
Autor: Opera Lubelska Dzień Dziecka w Operze Lubelskiej - plakat wydarzenia

Jeszcze w tym sezonie artystycznym widzów czeka kilka ciekawych wydarzeń. Na początku czerwca zaprezentują się między innymi młodzi artyści. Pod koniec czerwca powróci na afisz wielkie tegoroczne premierowe widowisko - musicalowy hit „Jesus Christ Superstar”.

Opera Lubelska zaprasza 1 i 4 czerwca, z okazji Dnia Dziecka na niezwykłą muzyczną podróż z Waltem Disneyem.

W koncercie "Disney w Operze" wystąpi Chór Dziecięco-Młodzieżowy Opery Lubelskiej, przygotowany przez Małgorzatę Papiewską, któremu towarzyszyć będzie Band Opery Lubelskiej pod batutą Vincenta Kozlovsky'ego. W repertuarze koncertu znajdą się najpiękniejsze piosenki z filmów Disneya, takich jak: "Pocahontas", "Toy Story", "Król Lew", "Kraina Lodu", "Coco" i wielu innych."Disney w Operze" 1 czerwca o godz. 16:00 oraz 4 czerwca o godz. 10:00.

To nie jedyna propozycja Opery Lubelskiej dla dzieci w czerwcu. Na afisz powraca 6 i 7 czerwca, godz. 9:00 i 12:00  "Pinokio"- muzyczna wersja Pinokia w reżyserii Jerzego Turowicza, na motywach powieści C. Collodiego to magiczne widowisko. Drewniany pajac podczas wędrówki po ucieczce od swojego kreatora – cieśli Dżepetta – spotyka parę zachłannych cwaniaków – lisa i kota, zostaje pochwycony i wzięty na smycz przez krewkiego chłopa, zatrudniony do teatru mistrza Ogniojada i ląduje w przepastnym brzuchu ogromnego wieloryba, by w końcu wrócić do domu i zmienić się w prawdziwego chłopca. Barwność i różnorodność scenografii, dynamika, piękne melodie i wymyślne kostiumy sprawiają, że każdorazowo młodzi widzowie zachwycają się bajką i żywiołowo reagują na kolejne przygody małego Pinokia.Walory edukacyjne widowiska docenili nauczyciele lubelskich szkół, którzy każdego roku powracają do Opery Lubelskiej z kolejnymi rocznikami uczniów.

W czerwcu powraca także „Jesus Christ Superstar” w wykonaniu Opery Lubelskiej. Porywający, musicalowy hit w gwiazdorskiej obsadzie. Ten legendarny musical, miał premierę w 1971 r. na Broadwayu i szybko stał się światowym hitem i wszedł do kanonu największych osiągnięć światowego teatru muzycznego. Uwielbiany przez miliony widzów, do dziś porywa, wzrusza i dodaje otuchy. To historia ostatnich dni życia Jezusa, wypowiedziana językiem rock opery i geniuszu Andrew Lloyda Webbera, który połączył symfoniczne brzmienie opery z magnetyczną mocą i niespożytą energią rocka.

Lubelska premiera „Jesus Christ Superstar” odbyła się pod koniec marca br. w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W widowisku biorą udział wybitni soliści, chór, balet i orkiestra – łącznie na scenie pojawia się stu jedenastu artystów. Symfoniczne brzmienie opery łączy się tutaj z magnetyczną mocą i niespożytą energią rocka.

Opera Lubelska zaprasza na 3 ostatnie spektakle "Jesus Christ Superstar” w tym sezonie: 28, 29 i 30 czerwca.

Szczegóły dotyczące poszczególnych spektakli oraz repertuaru są na stronie i profilu Opery Lubelskiej.

Opera Lubelska - wywiad z dyrektor Kamilą Lendzion