Pierwsze autobusy odjadą z Dworca Lublin z początkiem roku

2023-11-29 8:30
Dworzec Metropolitalny w Lublinie
Autor: Urząd Miasta Lublin Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Dworzec Lublin otrzymał właśnie decyzję o pozwoleniu na użytkowanie od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Oznacza to, że budynek spełnia wszelkie wymogi prawa budowlanego oraz został zrealizowany zgodnie z projektem. 

Jednocześnie cały czas trwają jeszcze odbiory techniczne inwestycji w poszczególnych branżach.

Kolejnym krokiem będzie przekazanie obiektu nowemu zarządcy - Zarządowi Transportu Miejskiego, powinno to nastąpić z początkiem grudnia. Od tego momentu ZTM będzie mógł rozpocząć prace adaptacyjne wnętrza budynku. Pierwsze autobusy odjadą z Dworca Lublin z początkiem roku, a w połowie stycznia planowane są Dni Otwarte z atrakcjami dla mieszkanek i mieszkańców – mówi Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza.

Budowa Dworca wraz z przebudową układu komunikacyjnego w jego rejonie, to najważniejszy komponent projektu Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to prawie 340 mln zł, z czego blisko 194 mln zł stanowi dofinansowanie z funduszy europejskich.