Plac zabaw LSM za 100 lat - pokonkursowa wystawa

2023-06-07 15:56
Jedna z prac konkursowych
Autor: DK LSM Jedna z prac konkursowych

Uczniowie lubelskich szkół namalowali jak będzie wyglądał plac zabaw w przyszłości. Na konkurs plastyczny wpłynęło blisko 150 prac. Najlepsze z nich można już zobaczyć na specjalnej wystawie.

Tematem konkursu było wykonie pracy plastycznej prezentującej wymarzony plac zabaw na osiedlach Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w dalekiej przyszłości. W konkursie mogły wziąć udział szkoły podstawowe, placówki kulturalne, świetlice. Dopuszczalną techniką wykonania prac był rysunek, grafika, malarstwo. Na konkurs wpłynęło 140 prac z ośmiu szkół podstawowych.

Dzieci biorące udział w konkursie inspirowały się głównie placem na osiedlu Mickiewicza, na którym jest kultowa rakieta. Są roboty, elektro huśtawki i kosmiczne rozwiązania.

 - Byliśmy bardzo ciekawi jak najmłodsi widzą swoją przyszłość i przyszłości naszych osiedli. Oczami dzieci place zabaw LSM wyglądają nadal bardzo kolorowo i zielono, ale mają też pewne usprawnienia. Będziemy mogli między innymi tam latać oraz nie będzie tradycyjnych zjeżdżalni tylko takie próżniowe. Ocenialiśmy ogólnie koncepcję jak i wykonanie. Gównie na tych pracach przedstawione są place zabaw z rakietą - mówi Marta Horabik-Piasecka, dyrektor Domu Kultury LSM.

Wystawę pokonkursową można oglądać do końca lipca w Galerii Sztuki Dziecięcej w Domu Kultury LSM przy ulicy Wallenroda 4a.