Kino plenerowe w Dzielnicowym Domu Kultury na Węglinie

Kino plenerowe - plakat wydarzenia
Autor: DDK Węglin Kino plenerowe - plakat wydarzenia

W Lublinie ruszają majowe projekcje pod chmurką. Propozycja DDK Węglin to cztery najlepsze komedie okresu międzywojennego. Na ekranie pojawią się miedzy innymi Adolf Dymsza oraz Eugeniusz Bodo. Filmy można będzie oglądać bezpłatnie od 19 maja.

Filmowy cykl "TO NIE WYPADA” to propozycja DDK Węglin na majowe plenerowe weekendy. Cztery polskie filmy międzywojenne, ukazujące przewrotność komedii, a w nich zamiana ról, zaloty niechcianych dżentelmenów, absurdalne zbiegi okoliczności i zabawne sploty przypadków. Ikony polskiego kina międzywojennego, jak Adolf Dymsza, Jadwiga Smosarska czy Aleksander Żabczyński, brylujący na ekranie, zapewniają nie tylko znakomitą zabawę, ale również aktorstwo na najwyższym poziomie. To będą niezapomniane wieczory filmowe w DDK „Węglin”.

Projekcje filmowe poprzedzą prelekcje kuratora cyklu – dr hab. Rafała Szczerbakiewicza. Wszystkie projekcje odbędą się w plenerze, na boisku przy ulicy Judyma 1.

Harmonogram projekcji filmowych: 19.05.2023, godzina 20.30, „Ada! To nie wypada!” 1936, reżyseria Konrad Tom.

20.05.2023, godzina 20.30, „Dwie Joasie” 1935, reżyseria Mieczysław Krawicz.

26.05.2023, godzina 20.30, „Sportowiec mimo woli” 1939, reżyseria Mieczysław Krawicz.

27.05.2023, godzina 20.30, „Robert i Bertrand” 1938, reżyseria Mieczysław Krawicz.

Wszystkie filmy są z audiodeskrypcją. Sprzęt do odbioru AD można pobrać u pracowników domu kultury 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Podczas wszystkich projekcji filmowych istnieje możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej. Wszystkie filmy będą opatrzone napisami oraz napisami rozszerzonymi. W dotarciu na poszczególną projekcję i podczas pobytu na wydarzeniu można skorzystać ze wsparcia asystentów. Podstawowe informacje dotyczące dostępności DDK „Węglin”: www.ddkweglin.pl/dostepnoscKontakt w sprawie dostępności: dostepnosc@ddkweglin.pl