Po medale i sportową pasję. 23 kwietnia biegi dla dzieci i młodzieży

2023-04-19 13:49
Biegi Przez Metry po Kilometry
Autor: maraton.lublin.eu Biegi "Przez Metry po Kilometry"

Każdy na mecie otrzyma medal a najlepsi puchary. Najważniejsze jest jednak pokazanie najmłodszym radości z uprawiania sportu. W najbliższą niedzielę biegi Przez Metry po Kilometry.

Dystanse dla kilkulatków i nastolatków, do pokonania od 50 metrów do kilometra. Kwietniowy bieg rozpoczyna również tegoroczny sezon "Mini Grand Prix Lublina. - Tradycyjnie przy naszych biegach są organizowane biegi dla kilkulatków o nastolatków. Zaczynami od biegów dla przedszkolaków. Kończą uczniowie 7 i 8 klas - mówi dyrektor zawodów, Piotr Kitliński.

Jaka jest motywacja młodych adeptów biegania do udziału w zawodach? - Cieszę się zadając pytanie dzieciom, co ich motywuje do startów i jaka jest nagroda. Najczęściej pada odpowiedź "medal" ale zaraz potem dodają, że jest to chęć pościgania się i przyjemności. Te biegi zachęcają naszą młodzież i kształtują w nich miłość do sportu - zaznacza.

Biegi dla dzieci i młodzieży rozpoczną się o 11:30. Wcześniej, o 9 ruszy 10-kilometrowy bieg Wiosenna Dycha. Rodzice swoją pociechę mogą zapisać na biegi Przez Metry po Kilometry internetowo tylko do północy. Później będzie to możliwe w dniu zawodów na miejscu. Szczegóły na maraton.lublin.eu​