"Po to się trenuje, żeby grać takie mecze". Motor zagra w barażach z Górnikiem

2024-05-28 12:03
Motor Lublin zagra z Górnikiem Łęczna w barażach
Autor: Motor Lublin Motor Lublin zagra z Górnikiem Łęczna w barażach

​To będą trzecie debry Lubelszczyzny w tym sezonie. Stawką jest walka o Ekstraklasę. W półfinale baraży Motor Lublin zagra w czwartek 30 maja z Górnikiem Łęczna.

- To jest jeden mecz, tu bardzo dużo rzeczy może się wydarzyć. Z jednej strony chcesz być sobą i grać to co trenujesz. To jest jednak obciążenie jednego meczu, dlatego trzeba to dobrze rozplanować. My mamy doświadczenie, to moje trzecie baraże, trzecie z rzędu Motoru My lubimy bawić się w baraże, dobrze czujemy się w systemie, gdzie są emocje. Zapytałem drużynę czy nie mogą awansować normalnie bez domniemanych karnych czy sytuacji w końcówce. Jak mają to robić w taki sposób, to kontynuujmy, trochę emocji się przyda - powiedział trener Motoru, Mateusz Stolarski.

- Staliśmy się zespołem, z którym nikt nie chce grać i to jest dla nas najważniejsze. Szanują nas, patrzą na nas jako na mocnego przeciwnika, bo jesteśmy fantastyczną drużyną. Możesz mieć gwiazdy, ale jak nie masz drużyny, to nie masz nic. My ją mamy. Szanujemy wszystkich rywal. Będziemy się starali być bardzo niewygodni w czwartek. Po to się trenuje, żeby grać takie mecze. Super, że to derbowa rywalizacja, że pewnie będzie komplet kibiców gości i Arena wypełniona. Święto futbolu i to jest najważniejsze, że czeka nas fantastyczny mecz na boisku, ale i na trybunach - dodał szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich.

Pierwszy gwizdek zabrzmi na Arenie o 17:30. W drugim półfinale Arka Gdynia podejmie Odrę Opole. Finał baraży zostanie rozegrany w niedzielę o 18.