Podrobione towary zatrzymane przez lubelską KAS

2023-04-11 13:53
Podrabiane towary zarekwirowane przez KAS
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Podrabiane towary zarekwirowane przez KAS

Blisko 1,6 tys. sztuk odzieży i ponad 300 sztuk perfum zabezpieczyli funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Towary oznaczone były podrobionymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Lublina prowadzili działania kontrolne na jednym z lubelskich targowisk. Kontrola wymierzona była w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towary z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

W czasie działań mundurowi trafili na towary z podrobionymi znakami znanych światowych marek – odzież i perfumy. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1,6 tys. sztuk odzieży (m.in. kurtki, bluzy, spodnie i czapki) oraz ponad 300 buteleczek perfum. Wartość rynkowa oryginalnych produktów to ponad pół miliona zł. W sprawie zarzuty usłyszały trzy osoby – informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Krajowej Administracji Skarbowej w Lublinie.

Za wprowadzanie do obrotu podrabianych towarów, gdy osoba uczyniła sobie z tego stałe źródło dochodów, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.