Pojadą rowerami do Santiago i Fatimy. Przygotowania na finiszu [AUDIO]

2024-06-17 15:52
Chełmska pielgrzymka rowerowa do Santiago de Compostela i Fatimy
Autor: Chełmskie Pielgrzymki Rowerowe Chełmska pielgrzymka rowerowa do Santiago de Compostela i Fatimy

Do pokonania 3500 kilometrów na dwóch kółkach. W sobotę ruszają ponad trzytygodniowe rekolekcje na dwóch kółkach. 22 czerwca rozpocznie się rowerowa pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela.

Najpierw pątnicy pojadą busem z Chełma do Częstochowy a w Jasnogórskim Sanktuarium wsiądą już na jednoślady, skąd udadzą się do Hiszpanii i Portugalii. Dwa najdłuższe odcinki po 170 kilometrów pokonają w Polsce. Potem każdego dnia Codziennie będą przejeżdżać od 130 do 150-ciu kilometrów. Uczestnikom wyjazdu towarzyszyć będzie hasło: Rozpal wiarę. Na program rowerowego pielgrzymowania złożą się: codzienna Msza Święta, konferencja, apel i różaniec. Szczegóły takie, jak: noclegi i posiłki, zaplecze logistyczne i powrót samolotem jest już gotowy.

- Już mamy wszystkie noclegi zarezerwowane i tam, gdzie się da, również zamówione posiłki. Trasa jest już zatwierdzona a bilety lotnicze na drogę powrotną z Lizbony zakupione. Mamy też dogadane busy, które będą nas wieźć. Nasza pielgrzymka zacznie się nietypowo nie z Chełma. 21 czerwca pojedziemy busem z Chełma do Częstochowy a 22 czerwca wyjedziemy już rowerami spod Jasnej Góry - mówi ksiądz Karol Mazur, wikariusz parafii pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela w Chełmie i organizator pielgrzymki.

Pielgrzymi wyruszą 22 czerwca, do Fatimy dojadą w połowie lipca.​ Trasa pielgrzymki będzie prowadzić przez Polskę, Niemcy, Holandię, Belgię, Francję, Hiszpanię i Portugalię. Patronat honorowy nad pielgrzymką objął Metropolita Lubelski ks. Abp Stanisław Budzik.

Ksiądz Karol Mazur mówi o ostatnich przygotowaniach do rowerowej pielgrzymki. Posłuchaj: