Pokonkursowa wystawa fotografii #LublinTravel 2024 [AUDIO]

2024-06-25 15:06
Pokonkursowa wystawa fotografii #LublinTravel 2024  - plakat
Autor: Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna Pokonkursowa wystawa fotografii #LublinTravel 2024 - plakat

Przedstawiają Lublin z innej perspektywy. Można już oglądać najlepsze zdjęcia 7. edycji konkursu LublinTravel. Spośród 124. nadesłanych fotografii wyróżniono 15. najbardziej nieoczywistych, intrygujących i zaskakujących. Wystawa będzie dostępna przez całe wakacje w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

To już VII edycja Konkursu fotograficznego #LublinTravel, organizowanego przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 15 najlepszych zdaniem Jury zdjęć, spośród 124 zgłoszonych do Konkursu. Fotografie przedstawiają atrakcyjność turystyczną Lublina - jednego z najpiękniejszych i najciekawszych polskich miast, wyróżnionego tytułem Polskiej Marki Turystycznej.

Celem tego konkursu jest przedstawienie atrakcyjności turystycznej Lublina. Tematem mogły być zarówno wydarzenia, zabytki, klimatyczne miejsca oraz inne motywy związane z miastem. Do udziału zaproszeni byli zarówno amatorzy jak i profesjonalni pasjonaci fotografii.

Pokonkursową wystawę fotografii LublinTravel można oglądać przez całe wakacje w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ul. Krakowskie Przedmieście 6, codziennie od godziny 9.00 do 19.00.

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej to miejsce, gdzie można zaopatrzyć się w mapy, przewodniki i foldery promocyjne dotyczące Lublina i regionu, zakupić ciekawe pamiątki z podróży oraz nabyć Kartę Turysty, która pozwoli zwiedzić miasto przyjemniej, łatwiej i taniej. Do dyspozycji turystów jest komputer z dostępem do internetu oraz bezpłatne Wi-Fi. W Ośrodku dostępne są także audioprzewodniki po Lublinie w pięciu wersjach językowych (polska, angielska, niemiecka, ukraińska i rosyjska). Obiekt jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami.

Zbigniew Sapiński

Pokonkursowa wystawa fotografii LublinTravel - rozmowa