Przed nami XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny i Niedziela Biblijna

2023-04-20 12:43 Maciej Kurek
XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny
Autor: archidiecezjalubelska.pl

​​Ma pomagać w ponownym odkrywaniu i pogłębianiu znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w naszym osobistym życiu. Tegoroczne obchody rozpocznie Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku będzie można usłyszeć i przeczytać Ewangelię według świętego Jana.

Centralne obchody Niedzieli Biblijnej w Archidiecezji Lubelskiej odbędą się w parafii św. Michała Archanioła w Lublinie przy ulicy Fabrycznej. Podczas Mszy Świętej o 10.30 pod przewodnictwem ks. bpa Adama Baba nastąpi włączenie nowych członków do Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. -  Serdecznie zapraszamy do udziału. Podczas Eucharystii będzie włączenie nowych osób do dzieła biblijnego, będzie kazanie biblijne. wierni otrzymają fragmenty tekstów biblijnych do osobistego rozważania i aktualizowania w swoim życiu. Po Mszach Świętych będzie możliwość nabycia nowych wydań Pisma Świętego i literatury biblijnej - mówi ks. prof. Mirosław S. Wróbel, Moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej i dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL.

- Owocem tych tygodni biblijnych jest Kurs Formacji Biblijnej, który udało się uruchomić w naszej archidiecezji. Każdego roku uczestniczy w nim około 100 osób. Zgłębiają oni Słowo Boże systematycznie, uczestniczą w wykładach i uczą się języków oryginalnych. Odkrywają, że w Biblii jest ogromny potencjał - dodaje ks. prof. Wróbel.

Tematem przewodnim w tym roku są słowa „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”. Program wydarzeń tygodnia jest na stronie archidiecezjalubelska.pl

We wszystkich parafiach Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się uroczysta intronizacja Pisma Świętego oraz zostaną wygłoszone homilie biblijne zachęcające do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych.