Przedszkolaki i uczniowie podstawówek pobiegną "Przez Metry po Kilometry" [AUDIO]

2024-04-16 13:24
Biegi Przez Metry po Kilometry 21 kwietnia
Autor: Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie Biegi "Przez Metry po Kilometry" 21 kwietnia

Dystanse są dostosowane do wieku i możliwości młodych sportowców. 21 kwietnia nad Zalewem Zemborzyckim odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży.

Od początku tygodnia rodzice mogą już na nie zapisywać swoje pociechy. To biegi dla dzieci i młodzieży o długości od 50 metrów do kilometra. Cel to zaszczepić w nich zainteresowanie sportem. Każdy na mecie otrzyma medal a najlepsi - puchary. ​Ze zgłoszeniem trzeba się spieszyć, bo pakiety startowe rozchodzą się jak świeże bułeczki. - Nasze biegi cieszą się co raz większą popularnością. Zawsze przygotowujemy około 400-500 pakietów startowych. Prawdopodobnie zwiększymy ilość tych miejsc, ze względu na to, że szybko te pakiety się rozchodzą. Tradycyjnie, te dzieci, które się zapisują lub są zapisywane przez swoich rodziców wiedzą, że pakiety są rozdysponowane w ciągu 2-3 dni. Prosimy ich więc o czujność. Informacja o zapisach pojawia się w ostatnim tygodniu przed zawodami - mówi organizator zawodów, Piotr Kitliński.

Biegi dziecięce i młodzieżowe są dostosowane do wieku i możliwości adeptów biegania. - Mamy dystanse od 50 metrów poprzez 100, 200, 300, 600 i 1000 dla poszczególnych grup, czyli dla klas. Można powiedzieć 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8-klasy - to są grupy dzieci, które mogą wystartować. Natomiast w biegu głównym mogą wystartować wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli w dniu zawodów 16 lat - dodaje Kitliński.

Oczywiście strój to jedno ale również i trzeba biegać w tych różnych warunkach ze względu na to, że możemy się spodziewać różnej pogody. Może być zarówno chłodno około 2-3 stopni, ale może być również i około 20 stopni. Jesteśmy obecnie przygotowani właśnie na niskie temperatury. Musimy tutaj uważać zarówno ubierając się stosownie do biegu, ale również trzeba pamiętać o nawadnianiu się i o przygotowaniu odpowiednich napoi na czas biegu - tak o przygotowaniu się na biegi w pogodowo kapryśnym kwietniu mówi organizator zawodów.

Internetowe zapisy potrwają do czwartku 18 kwietnia do północy. Pozostałych chętnych organizatorzy zapraszają w niedzielę do biura zawodów. Udział w biegach jest bezpłatny. Zawody odbędą się w okolicach Zalewu Zemborzyckiego, przy ośrodku Słoneczny Wrotków. Więcej informacji w mediach społecznościowych Maratonu Lubelskiego i na stronie maraton.lublin.eu

Rozmowa z Piotrem Kitlińskim, organizatorem zawodów Przez Metry po Kilometry. Posłuchaj: