Przynieś termos lub kubek termiczny dla bezdomnych

2024-01-08 13:45
Gorący napój dla podopiecznych Bractwa Miłosierdzia
Autor: Bractwo Miłosierdzia imienia Świętego Brata Alberta w Lublinie Gorący napój dla podopiecznych Bractwa Miłosierdzia

Jeżeli posiadamy w domu takie naczynia i nie używamy ich - przynieśmy je do Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych. Tak apeluje Bractwo Miłosierdzia podczas dużych mrozów.

 - W związku z tym, iż temperatura spadła znacznie poniżej zera i prognozy póki co nie zwiastują ocieplenia zwracamy się do Was z gorącym apelem: jeżeli macie w domu małe termosy, o pojemności do 1l, lub kubki termiczne - bardzo prosimy, przynieście je do nas! Osoby, które rano opuszczają naszą ogrzewalnię mają możliwość zabrania ze sobą gorącej herbaty lub kawy, ale większość z nich nie ma ani termosów ani trzymających ciepło kubków, co podczas aktualnych mrozów ma ogromne znaczenie. Dlatego jeżeli posiadacie w domu takie naczynia i nie używacie ich - prosimy, przynoście je do naszego Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych przy ul. Dolnej Panny Marii 32 w Lublinie - mówi Małgorzata Krauze-Hałas z Bractwa Miłosierdzia. Ośrodek jest czynny całodobowo przez cały tydzień.

- Cały czas przyjmujemy również męskie, zimowe buty, zwłaszcza duże rozmiary, oraz czapki i rękawiczki. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy regularnie wspierają osoby potrzebujące korzystające z Ośrodka oraz Kuchni Brata Alberta - dodaje Małgorzata Krauze-Hałas.