Puławski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Witaj Majowa Jutrzenko [AUDIO]

2024-05-10 12:52
Koncert patriotyczny w Puławach - plakat
Autor: POK Dom Chemika Koncert patriotyczny w Puławach - plakat

Artyści zaprezentują swoje interpretacje utworów inspirowanych historią i tradycją naszej ojczyzny. Koncert pieśni i piosenek patriotycznych odbędzie się w "Domu Chemika" i ma upamiętnić obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć wokalistów, zespoły, recytatorów i muzyków, którzy zaprezentują swoje interpretacje utworów patriotycznych inspirowanych historią i tradycją naszej ojczyzny. Na scenie pojawią się utalentowani podopieczni Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” oraz zespoły muzyczne z instytucji i placówek oświatowych.

Wystąpią: soliści Zbigniewa Jonaka: Weronika Kubiś, Weronika Sierocka i Jakub Rogala, recytatorzy Teatru SPUT²: Luiza Mazurek i Róża Wojtaś oraz Studia Żywego Słowa: Zuzanna Nowakowska i Zuzanna Baran, Puławska Orkiestra Dęta, chór Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, zespół wokalny Fortissimo ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Puławach, zespół wokalny z Miejskiego Przedszkola nr 14, zespół wokalno-instrumentalny The Five z ZSO nr 2, zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Opatkowicach, schola przy Parafii p.w. Św. Józefa oraz Zespół Rytmiczny z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Puławach.

W programie koncertu znajdą się popularne pieśni i piosenki, których treści odnoszą się do miłości do ojczyzny oraz dumy z historii i tradycji narodowej. Całość przeplatana będzie patriotycznymi wierszami i tekstami prozatorskimi. Wydarzenie poprowadzi Anna Magdalena Filipiak.

Koncert - 12 maja o godz. 16.00 w sali widowiskowej POK „Dom Chemika”. Wstęp jest wolny.

Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", ul. Wojska Polskiego 4.

Mówi Zbigniew Śliwiński, dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury