Raport Dobra 2023. Bractwo Miłosierdzia podsumowało miniony rok

2024-02-21 12:36
Raport Dobra 2023
Autor: Bractwo Miłosierdzia imienia Świętego Brata Alberta w Lublinie Raport Dobra 2023

To liczby, kwoty, osoby, kilogramy, porcje posiłków. Za wszystkim stoi chęć niesienia pomocy najbardziej potrzebującym i gotowość do działań w obecnym roku.

Wsparcie otrzymało ponad dwa tysiące osób. To seniorzy, ubodzy, bezdomni, dzieci i uchodźcy. Bractwo Miłosierdzia imienia Świętego Brata Alberta w Lublinie podsumowało 2023 rok, publikując Raport Dobra. Tylko na działalność Kuchni przy Zielonej przeznaczyło prawie pół miliona złotych. - Jeszcze nigdy dotąd nie zdarzyło się, by tak jak w ubiegłym roku, po talerz gorącej zupy przychodziło 400 osób dziennie a po świąteczne paczki na Boże Narodzenie zgłosiło się pół tysiąca osób - mówi Sylwia Niemirowska, prezes Bractwa. - Dziękujemy za Wasze zaufanie i ogromne wsparcie w każdym podejmowanym przez nas przedsięwzięciu - dodaje.

"Naszą pomoc otrzymało 2 075 osób – Seniorów, Ubogich, Bezdomnych, Dzieci i Uchodźców. Dzięki Wam na pomoc przeznaczyliśmy łącznie 1 960 408,91 zł. Tylko w Kuchni Brata Alberta wydaliśmy ok. 72 000 gorących posiłków dla głodnych potrzebujących. 290 osób skorzystało ze wsparcia doradcy ds. obywatelskich i radcy prawnego. 7 parafii włączyło się z nami w obchody Imienin Brata Alberta organizując zbiórki. W 72 kontenerach zebraliśmy 104 tony używanej odzieży, z której uzyskaliśmy 23 738,13 zł na działanie Kuchni Brata Alberta, nie licząc tych ubrań, które dzięki Wam wydaliśmy naszym Beneficjentom. Pomagało z nami ponad 100 wolontariuszy." - czytamy w Raporcie Dobra 2023. Miniony rok to też kilka ton darów rzeczowych – długoterminowej żywności, warzyw i owoców, z których organizacja przygotowuje codzienne posiłek.

Bractwo nie tylko podsumowuje już udzielone wsparcie ale i planuje kolejne działania. - Myślimy już o Świętach Wielkanocnych. Przygotujemy się na 350, może 400 paczek. Będą zapisy, zarówno na paczki jak i na śniadanie wielkanocne. chcemy, żeby to nie było tak, że ludzie stoją w kolejkach, tylko by przychodzili na konkretną godzinę i spokojnie zasiadali do śniadania wielkanocnego - podkreśla Sylwia Niemirowska.

Pełną treść Raportu Dobra 2023 można poznać na stronie albert.lublin.pl