Ruch oazowy zaprasza na spotkanie w 36. rocznicę śmierci ks Blachnickiego

2023-02-24 14:05
Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej
Autor: Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej

To będzie świadectwo modlitwy i wiary. W programie Msza Święta i prezentacja albumu na 50-lecie Ruchu Światło-Życie.

Będzie wspólna modlitwa, Msza Święta i prezentacja wyjątkowego albumu. Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej​ zaprasza w najbliższy poniedziałek do kościoła pod wezwaniem Świętej Rodziny w Lublinie. 27 lutego to 36. rocznica śmierci Sługi Bożego, księdza Franciszka Blachnickiego, założyciela oaz. Poniedziałkowe spotkanie będzie częścią obchodów 50-lecia oaz w naszej archidiecezji. Po mszy świętej odbędzie się spotkanie w sali i agapa, gdzie swoją premierę będzie miała jubileuszowa publikacja. To album ze świadectwami i fotografiami z 50-letniej historii Ruchu. - Chcemy tego dnia, jako oazowicze spotkać się tego dnia na Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny. Naszym modlitwom będzie przewodniczył biskup Adam Bab. Tego dnia będzie kolejna odsłona spotkań jubileuszowych - mówi ksiądz Jerzy Krawczyk, moderator Ruchu w archidiecezji lubelskiej.

Po Mszy Świętej w parafialnym Domu Akcji Katolickiej odbędzie się druga cześć uroczystości, czyli promocja jubileuszowej publikacji. - To album upamiętniający 50-lecie Ruchu Światło-Życie w archidiecezji Lubelskiej. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Ruchu i tych, którzy chcieliby bliżej poznać naszego założyciela i trochę o nim się dowiedzieć - dodaje ksiądz Krawczyk.

Początek Mszy Świętej w kościele na Czubach czyli w Sanktuarium Świętej Rodziny w poniedziałek 27 lutego o 18. Więcej informacji na stronie lublin.oaza.pl