Rywalizacja druzyn i trenerów czyli mecz Motor Lublin - Pogoń Siedlce

2023-03-17 13:46
Motor Lublin
Autor: Motor Lublin

Są sąsiadami w tabeli, dzielą ich tylko dwa punkty, w sobotę 18 marca zagrają przeciwko sobie. Niepokonany na wiosnę w drugiej lidze Motor podejmie na Arenie Pogoń.

Po jednej stronie boiska stanie Motor z kompletem zwycięstw a po drugiej Pogoń z drugim najlepszym snajperem w tej lidze. - Spotkają się dwie drużyny, które punktują bardzo dobrze. Nasz najbliższy rywal, który operuje mocno na grę w przód, ofensywna trójka podejmuje sporo pojedynków i napędzają grę do przodu. Pogoń jest dobra z kontrataku, dobrze się broni i traci mało bramek - mówi szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich, Goncalo Feio.

Do Lublina, tym razem jako trener Pogoni powróci były szkoleniowiec Motoru, Marek Saganowski. Zdaniem Goncalo Feio ten fakt nie będzie miał dla lubelskiej drużyny większego znaczenia. - To, że trener Saganowski tu pracował, nie ma wielkiego wpływu na piłkarzy i mnie. Oni będą chcieli wygrać, my będziemy chcieli wygrać, jesteśmy w dobrej formie, punktujemy regularnie - podkreśla portugalski szkoleniowiec.

Jednego z piłkarzy Motoru Lublin spotkało w ostatnich dniach spore wyróżnienie. Obrońca Filip Luberecki został powołany do reprezentacji Polski U-18 na zgrupowanie i dwa mecze towarzyskie. - Reprezentować swój kraj jest czymś wyjątkowym. Filip dostał szansę i cieszy się z tego, jest świadomy, że jest to mały ważny krok w jego rozwoju. To także potwierdzenie dla mnie i sztabu, że stawialiśmy na tego zawodnika - dodał Goncalo Feio.

Nastolatka zabraknie w składzie na ligowy mecz ze Stomilem Olsztyn 26 marca. Pierwszy gwizdek w najbliższym meczu Motor - Pogoń zabrzmi Arenie w sobotę 18 marca o 17.