Smaczne Czuby - książka kulinarna mieszkańców Lublina

2023-05-30 8:58
Książka kulinarna Smaczne Czuby
Autor: DDK Czuby Południowe Książka kulinarna Smaczne Czuby

Przez kilka miesięcy zbierali swoje ulubione przepisy, wspominali i gotowali. Wydawnictwo pod tytułem "Smaczne Czuby" to projekt dzielnicowego domu kultury. Premiera książki, audiobooka oraz migobooka 31 maja.

Premiera książki „Smaczne Czuby” odbędzie się 31 maja o godzinie 17.00 w DDKu  przy ulicy Wyżynnej 16. Wydawnictwo jest efektem wielomiesięcznej pracy i zaangażowania wielu osób.

„Smaczne Czuby” to cykl spotkań, rozmów, wspólnego gotowania, zapraszania gości i kucharzy, które zakończone zostały właśnie wydaniem książki, audiobooka i migobooka. Wydawnictwo zawiera ulubione przepisy, rodzinne fotografie i opowieści.

Smaki i kuchnia kojarzą mi się z dobrymi czasami dzieciństwa. Kopytka z bułką tartą Mamy czy kotlety schabowe Babci … Pamiętam każdy gest, ręce, które pracowały i smak! Dzisiaj coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że są rzeczy, gesty, smaki i spotkania, które dzieją się w naszym życiu ostatni raz i nawet trudno sobie przypomnieć kiedy ten ostatni raz był …” - mówi jedna z uczestniczek projektu.

Premiera będzie połączona z degustacją wybranych potraw, których przepisy znalazły się w książce. Spotkanie tłumaczone będzie na polski język migowy.

To będzie pyszna podróż sentymentalna, pełna opowieści, wzruszeń i smaków - zapewniają organizatorzy spotkania 31 maja w DDKu na Czubach Południowych. Wydawnictwo będzie można otrzymać bezpłatnie.