SMAL w Garbowie po raz jedenasty

2023-07-19 11:28
SMAL 2023 - plakat wydarzenia
Autor: mat. organizatora SMAL 2023 - plakat wydarzenia

Będą rozmawiać o Bogu, życiu oraz dobrze się bawić. W Garbowie w drugiej połowie sierpnia tradycyjnie odbędzie się SMAL czyli Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Program 11. edycji wydarzenia wypełni muzyka, konferencje i dyskusje z gośćmi. Hasłem tegorocznego spotkania jest "Echo Serca"

SMAL to Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Pod koniec wakacji młodzi ludzie z Lubelszczyzny spotykają się by w Garbowie wspólnie pokazywać i dzielić się radością płynącą z wiary.

SMAL to czas odnawiania relacji z Panem Bogiem, ale też okazja do dobrej zabawy. Program sierpniowego spotkania ma być bardzo atrakcyjny zapewniają organizatorzy wydarzenia, które w Garbowie odbędzie się po raz jedenasty.

Hasłem tegorocznej edycji SMAL jest ECHO SERCA.

SERCE jako centrum człowieka, odpowiedzialne za czyny i emocje a także centralny ośrodek do podejmowania decyzji. ECHO - to nasz własny głos który odbija się w od różnych rzeczy i powraca do nas. Jest to tak naprawdę jedyny moment kiedy możemy usłyszeć swój własny głos bez zniekształceń.

Prelegentem SMAL 2023 będzie ks. Kamil Duszek - kapłan diecezji siedleckiej, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie i wykładowca seminarium.

Muzycznymi gośćmi będą Małe TGD oraz TAU - raper, beatboxer i producent muzyczny, który namacalnie doświadczył miłości Chrystusa i radykalnie zmienił dla niego swoje życie.

SMAL to czas odnawiania relacji z Panem Bogiem, ale też okazja do dobrej zabawy. Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się w dniach od 16 do 20 sierpnia w Garbowie.

Jak wskazuje nazwa jest to spotkanie dla młodzieży. Dedykowane jest uczniom najstarszych klas szkół podstawowych, szkół średnich oraz tym którzy są na studiach. Zapraszamy wszystkich młodych, zarówno tych z grup formacyjnych, jak i osoby, które  poszukują swojego miejsca w Kościele.  Jesteśmy otwarci na ludzi szukających Boga i siebie w tym bardzo nieprzewidywalnym czasie na świecie. Kościół troszczy się o każdego człowieka, także dla młodych ludzi tworzy przestrzeń spotkania z Bogiem i bliźnimi. Takim miejscem i przestrzenią  jest właśnie Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie -  mówi ksiądz Emil Mazur, dyrektor SMAL.

 

SMAL jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym w Garbowie (teren przy kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie, ul. Krakowskie Przedmieście 27) przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Podczas wydarzenia uczestnicy mogą doświadczyć radości z wiary przeżywanej we wspólnocie oraz pogłębić swoją relację z Chrystusem. Jest to również okazja do nawiązania nowych znajomości i spotkania dawno niewidzianych przyjaciół. Młodzi będą uczestniczyć w konferencjach, spotkaniach w grupach, adoracjach, Eucharystii oraz w radosnej zabawie, których tematyka nawiązywać będzie do hasła głównego.

Zapisy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie ruszają 21 lipca. Szczegóły są na: smal.lublin.pl