SMAL w Garbowie - wyjątkowa wspólnota młodych ludzi

2023-08-22 9:33
SMAL 2023
Autor: mat. organizatora SMAL 2023

Wydarzenie było okazją do umocnienia relacji z Bogiem, ważnych rozmów z rówieśnikami oraz do dobrej zabawy. Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej trwało łącznie pięć dni i zgromadziło ponad 1000 osób. Oprócz młodzieży w spotkaniu uczestniczyli liczni kapłani, biskupi oraz goście.

Organizatorem Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej jest Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie.

- Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej uważam za zamknięte! Te słowa wybrzmiały z ust księdza dyrektora Emila Mazura podczas kończącej Spotkanie Mszy Świętej.

Jezus pozwolił nam spotkać się kolejny raz. Chce ciągle opiekować się naszymi sercami. Teraz tylko od nas zależy, co zrobimy z owocami tego czasu.  Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami fizycznie, łączyli się internetowo oraz wspierali duchem. Cieszymy się, że po raz kolejny Duch Święty napełnił lubelską młodzież. Chwała Panu

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej odbyło się w dniach od 16 do 20 sierpnia w Garbowie.

Jak wskazuje nazwa jest to spotkanie dla młodzieży. Dedykowane jest uczniom najstarszych klas szkół podstawowych, szkół średnich oraz tym którzy są na studiach. Zapraszamy wszystkich młodych, zarówno tych z grup formacyjnych, jak i osoby, które  poszukują swojego miejsca w Kościele.  Jesteśmy otwarci na ludzi szukających Boga i siebie w tym bardzo nieprzewidywalnym czasie na świecie. Kościół troszczy się o każdego człowieka, także dla młodych ludzi tworzy przestrzeń spotkania z Bogiem i bliźnimi. Takim miejscem i przestrzenią  jest właśnie Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie -  mówi ksiądz Emil Mazur, dyrektor SMAL.

Hasłem tegorocznej edycji SMAL było ECHO SERCA.

Prelegentem SMAL 2023 był ks. Kamil Duszek - kapłan diecezji siedleckiej, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie i wykładowca seminarium.

Muzycznymi gośćmi byli Małe TGD oraz TAU - raper, beatboxer i producent muzyczny, który namacalnie doświadczył miłości Chrystusa i radykalnie zmienił dla niego swoje życie.

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia - Czas spędzony w Garbowie był niesamowitym przeżyciem duchowym dla każdego młodego człowieka.