Sport i formacja. 15 kwietnia odbedą sie mistrzostwa ministrantów i lektorów

2023-03-23 12:42 Maciej Kurek
Liturgiczna Służba Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej
Autor: Liturgiczna Służba Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej

Już po raz 13. zostaną rozegrane Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego.

Trwają 13. Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza archidiecezji lubelskiej o puchar metropolity. W marcu ruszyły rozgrywki dekanalne a finały 15 kwietnia. Weźmie w nich udział około 800 ministrantów i lektorów. Zmierzą się, jak przystało na futbolowy turniej, najpierw w grupach a później w meczach o podium. Wszystko z udziałem piłkarskich osobistości: - Bedzie z nami Pan Dariusz Szpakowski, znakomity komentator, który użyczy swojego głosu i komentarza podczas finałów. Pojawi się również Pan Andrzej Strejlau, były trener reprezentacji Polski oraz Michał Żewłakow, były reprezentant Polski - wylicza ksiądz Marcin Grzesiak, archidiecezjalny duszpasterz ministrantów i lektorów.

Zawody rozpoczną się 15 kwietnia w sobotę o 10 Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej przy ulicy Bursztynowej w Lublinie. Będzie jej przewodniczył biskup Adam Bab. Po Eucharystii ministranci i lektorzy rozjada się do sześciu hal, w której rozegrają mecze grupowe. Najlepsi od 16 zagrają w turnieju finałowym w hali sportowej uniwersytetu Medycznego. - Nasze mistrzostwa mają pewną ideę, jest nią solidarność z narodem ukraińskim. Po finałach chcemy rozegrać miniturniej służb mundurowych w intencji pokoju w Ukrainie - dodaje ksiądz Marcin Grzesiak.

- Sport jest w służbie ducha i służby liturgicznej. Mam zmagać się ze swoimi słabościami. Jeśli gram mogę uczyć się wygrywać i przegrywać, być człowiekiem zrównoważonym. Sport dobrze wkomponowuje się w formację duchową - podkreśla archidiecezjalny duszpasterz ministrantów i lektorów.

Triumfatorzy mini-turniejów dekanalnych powalczą 15 kwietnia 2023 roku o Mistrzostwo Archidiecezji oraz wyjazd na Mistrzostwa Polski LSO, które odbędą się 26 lipca 2023 roku. Patronem zawodów jest Radio Plus Lublin. Więcej informacji na stronie lso-diecezja-lublin.pl