Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej 2024 coraz bliżej [AUDIO]

2024-06-03 15:13
Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej 2024 - plakat
Autor: SMAL Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej 2024 - plakat

Kilkudniowe wydarzenie to okazja do umocnienia relacji z Bogiem, ważnych rozmów z rówieśnikami oraz do dobrej zabawy. 12. edycja SMAL odbędzie od 21 do 25 sierpnia tradycyjnie w Garbowie.

SMAL jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym w Garbowie (teren przy kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego) przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Podczas wydarzenia uczestnicy mogą doświadczyć radości z wiary przeżywanej we wspólnocie oraz pogłębić swoją relację z Chrystusem. Jest to również okazja do nawiązania nowych znajomości i spotkania dawno niewidzianych przyjaciół. Młodzi będą uczestniczyć w konferencjach, spotkaniach w grupach, adoracjach, Eucharystii oraz w radosnej zabawie, których tematyka nawiązywać będzie do hasła głównego.

- Jak wskazuje nazwa jest to spotkanie dla młodzieży. Dedykowane jest uczniom najstarszych klas szkół podstawowych, szkół średnich oraz tym którzy są na studiach. Zapraszamy wszystkich młodych, zarówno tych z grup formacyjnych, jak i osoby, które poszukują swojego miejsca w Kościele. Jesteśmy otwarci na ludzi szukających Boga i siebie w tym bardzo nieprzewidywalnym czasie na świecie. Kościół troszczy się o każdego człowieka, także dla młodych ludzi tworzy przestrzeń spotkania z Bogiem i bliźnimi. Takim miejscem i przestrzenią jest właśnie Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie - mówi ksiądz Emil Mazur, dyrektor SMAL.

Hasłem tegorocznego spotkania jest KONFRONTACJA! Tegoroczny prelegent Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej to brat Szymon Janowski. Duszpasterz młodych, rekolekcjonista, współorganizator Golgoty Młodych, autor książki "Wrak Ewangelii" oraz wielu podcastów i filmików. Uśmiechnięty, otwarty na drugiego człowieka kapucyn.

Na SMAL-owej scenie wystąpi TAU! Człowiek, który dzieli się swoim doświadczeniem Pana Boga przez muzykę. W tym roku zagra też zespół niemaGOtu.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie potrwa od 21 do 25 sierpnia. Szczegóły są na stronie: smal.lublin.pl

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej 2024